Рішення Данії змусить "Газпром" збільшити транзит через Україну, - росЗМІ
Рішення Данії про затримку видачі дозволу на будівництво газопроводу "Північний потік-2", ймовірно, змусить "Газпром" погодитися на значно більший транзит газу через Україну, ніж планувалося спочатку
Про це пише російське видання Коммерсант.
Як відзначає видання, "Газпром", навіть якщо газопровід не буде відкритий у запланований час, матиме зобов'язання щодо постачання газу до Європи. Сценарій значного скорочення транзиту через Україну не здійсниться, навіть враховуючи запуск другої гілки Турецького потоку.
Так, за оцінкою Марії Бєлової з Vygon Consulting, за умови запуску двох ниток "Турецького потоку" на 32 млрд кубометрів, завантаження Трансбалканського газопроводу в реверсному режимі і при збереженні обсягів поставок російського газу в Європу на рівні 2018 року потреба в українському транзиті складе 68 млрд кубометрів. Однак навіть якщо «Газпром» встигне побудувати "Північний потік-2" до 2020 року, він буде завантажений лише наполовину через неповну готовність внутрієвропейської газотранспортної системи (газопроводу Eugal) - в такому випадку транзит через Україну може скоротитися вдвічі, приблизно до 45 млрд кубометрів.
"Тепер "Газпром" змушений буде вести переговори з Україною про транзит в 2020 році досить істотних обсягів газу - в рази більше, ніж називалися главою монополії Олексієм Міллером рівно рік назад 10-15 млрд кубометрів на рік", - інформує видання.
Як повідомляється, у "Nord Stream 2 AG" (компанії - операторі газопроводу - ред.) 15 квітня підкреслили, що ці дії регулятора "можна розглядати виключно як навмисну спробу затримати завершення проекту".
На думку Даніла Бочкарьова з інституту "Восток-Запад", Данія зволікає з виданням дозволу на будівництво Nord Stream 2, щоб зміцнити позицію України в переговорах із "Газпромом" щодо транзиту.
- Як повідомлялося, в березні Національне енергетичне агентство Данії відмовило в погодженні альтернативного маршруту для "Північного потоку-2".
- Після цього Коболєв заявив, що ні за яких обставин "Північний потік-2" не буде введений в експлуатацію до 1 січня 2020 року. У зв'язку з цим "Газпрому" доведеться або скорочувати обсяги поставок газу в Європу, або домовлятися з Україною про умови транзиту за європейськими правилами, зазначив він.
- Глава правління "Газпрому" Олексій Міллер запевнив, що будівництво газопроводу завершиться до кінця 2019 року. За його словами, немає ніяких "фатальних юридичних перешкод".
- 15 квітня компанія Nord Stream 2 AG подала Датському енергетичному агентству заявку на узгодження третього варіанту маршруту газопроводу.
- Актуальне
- Важливе