live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові помер український політв’язень, дисидент Валентин Мороз

16 квітня, на 83-му році помер український історик та публіцист, дисидент Валентин Мороз

Про це йдеться у повідомленні на сайті Львівської міськради.

“Стало відомо, що 16 квітня, відійшов у вічність політв’язень, публіцист, історик Валентин Якович Мороз. Громада Львова висловлює співчуття рідним та близьким”,- повідомляється.

"Політв'язні - це люди, які є прикладом непоборного духу, які не стояли осторонь, а власними діями, словом відстоювали свої погляди. Саме таким був Валентин Мороз. Співчуваємо рідним та близьким, сумуємо з усіма, хто знав Валентина Яковича", - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Валентин Мороз народився 15 квітня 1936 року в селі Холонів, нині Горохівського району Волинської області в селянській сім'ї.

Після закінчення школи вступив на історичний факультет Львівського університету, потім до заочної аспірантури (на очну не прийняли через незадовільну оцінку з історії КПРС). Працював завучем і вчителем сільської школи, а з 1964 - викладачем Луцького педінституту, потім Івано-Франківського педінституту.

Вперше його заарештували у вересні 1965, а засудили за ст. 62 КК УРСР (антирадянська агітація і пропаганда) до 4 років таборів. Покарання відбував в Мордовії, звідки в самвидав виходить його "Репортаж із заповідника імені Берія".

Після звільнення в 1969 написав статті "Серед снігів", "Хроніка опору", "Мойсей і Датан".

1 червня 1970 року Валентина Мороза знову заарештували. Судовий процес був закритим з порушеннями законів, вирок - 14 років за тією ж статтею.

новини партнерів

‡агрузка...

16 жовтня, 2019 середа

16 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати