Манафорт просував "автономну республіку" на Донбасі з Януковичем на чолі, - звіт Мюллера

Колишній політтехнолог Партії регіонів і керівник виборчої кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт разом із колишнім російським розвідником Костянтином Килимником обговорювали план щодо створення автономної республіки на окупованих територіях Донбасу, яку б очолив президент-утікач Віктор Янукович

Про це повідомляється в опублікованому звіті спецпрокурора Роберта Мюллера.

У документі зазначається, що у 2016 році Килимник написав електронного листа Манафорту, в якому розповів, що у під час поїздки у Москву (де на той час проживав Янукович) він "зустрівся з чоловіком", маючи на увазі українського президента-утікача.

Пізніше того ж року Килимник зустрівся з Манафортом у США.

"Спочатку, Манафорт і Килимник обговорювали план вирішення триваючих політичних проблем в Україні завдяки створенню автономної республіки у її індустріалізованому східному регіоні Донбасу (окуповані території – ред.) і обрати вигнаного у 2014 році українського президента Януковича головою республіки", - йдеться у доповіді Мюллера.

Цей план, як пізніше зазначав Манафорт, передбачав таємні способи контролю Росією східного регіону.

Манафорт заявив, що якщо б він не перервав цю дискусію, Килимник попросив би Манафорта переконати Трампа у цьому мирному плані і Янукович очікував би від Манафорта, щоб той задіяв свої зв’язки у Європі та Україні для втілення цього плану.

"Манафорт від початку розповів прокурорам, що сказав Килимнику про те, що план був божевільним, обговорення припинилися, і що він більше не пригадував, щоб Килимник просив Манафорта переглянути план після їхньої зустрічі 2 серпня", - зазначають прокурори.

Однак прокурори показали йому інші електронні листи, у яких Килимник знову піднімав питання з "мирного плану" і Манафорт погодився, що пізніше ще були намагання обговорити цей план.

Раніше Міністерство юстиції США опублікувало відредаговану версію 400-сторінкової доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера про російське втручання у вибори президента 2016 року.

Нагадаємо, спецпрокурор Роберт Мюллер не знайшов доказів змови між виборчим штабом Дональда Трампа і росіянами.

Мюллер розглянув 10 епізодів, пов'язаних з Трампом і можливими перешкодами розслідування. Вільям Барр заявив, що Мюллер не виніс "прокурорського рішення" у цій частині справи. У Мін'юсті США прийшли до висновку, що доказів недостатньо для пред'явлення звинувачення президенту.