live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рішення суду щодо ПриватБанку суттєво не вплине ні на стан економіки України, ні на роботу банківської системи - Данилишин


фото: 5.ua
Тепершня реакція фінансових ринків на ситуацію, що склалася навколо націоналізації ПриватБанку є тимчасовою

Про це на своїй сторінці у Facebook написав Голова ради НБУ Богдан Данилишин.

“На мою особисту експертну думку, вказане рішення Окружного адміністративного суду міста Києва не буде мати істотного впливу ні на стан економіки України, ні на роботу банківської системи. Тепершня реакція фінансових ринків на подію є тимчасовою”, - пише Данилишин.

Він вказує на те, що економіка України зростає 12 кварталів поспіль. Основним драйвером зростання реального ВВП у 2018 році був внутрішній попит, як споживчий, так і інвестиційний. Вагомим фактором економічного зростання була інвестиційна активність.

“Зазначені фактори залишаться основними рушіями економічного зростання й у поточному році. Кабінет міністрів прогнозує у 2019 році зростання ВВП України на 3%, Національний банк - на 2,5%. Доволі оптимістично на розвиток економіки України дивляться ключові партнери нашої країни з числа міжнародних фінансових установ”, вказує очільник ради НБУ.

Також він звертає увагу, що ситуація на валютному ринку України є стабільною. З 1 січня гривня зміцнилась відносно долара США більш як на 3%.

Сприятлива ситуація на валютному ринку дозволила НБУ купити з ринку близько 700 млн дол. США в резерви.

“НБУ уважно слідкує за ситуацією на міжбанківському валютному ринку й готовий своєчасно згладжувати коливання курсу”, - запевняє Данилишин.

“Наразі подіі навколо ПриватБанку суттєво на курс не вплинули. Міжбанк сьогодні відкрився середніми котировками на купівлю продаж 26,85/ 26,95, але близько 11:00 котировки опустились до 26,86/26,90. Готівковий ринок був більш вразливим, на початок дня середній курс продажу зріс до 27,13 грн за долар, але думаю це тимчасове явище, оскільки на міжбанку вже є зворотня тенденція. Ніяких ектраординарних випадків не спостерігається. В сукупності - на такий стан може впливати багато факторів”, - пояснює він.

Данилишин вважає, що “ПриватБанк” має працювати в стабільному злагодженому режимі.

“Крім того, що в подальшому обов’язково буде апеляційний розгляд, який може розтягнутися на ряд років. Судовий спір не стосується вкладників банку, а тільки теперішніх власників та колишніх акціонерів.

Ситуація навколо ПриватБанку буде залишатись стабільною завдяки швидкій реакції НБУ та командної підтримки від Кабміну та РНБО.

“Як показав вчорашній день, за подіями навколо ПриватБанку спостерігає не тільки МВФ, а весь світ. Нам дуже важливо не тільки забезпечити стабільність системи, але і не розгубити довіру наших кредиторів разом з якими ми досягли фінансової стабільності”, - додав він.

Читайте також: Чим загрожує Україні рішення суду про незаконність націоналізації Приватбанку.Пояснення Сергія Фурси

новини партнерів

‡агрузка...

14 жовтня, 2019 понеділок

14 жовтня, 2019 понеділок

13 жовтня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати