live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Древні скульптори майстрували "магнітні" статуетки з каміння, в яке била блискавка

Люди, що жили принаймні дві тисячі років тому біля берегів Тихого океану, на території сучасної Гватемали, спорудили потужні скульптури людських фігур з намагніченими лобами, щоками і пупками

Про це йдеться у Journal of Archaeological Science, надає перший детальний погляд на те, як ці частини скульптур спеціально розташовували в межах магнітних полів, на великих каменях.

Геофізик з Гарвардського університету Роджер Фу і його колеги вважають, що валуни, з яких згодом були викарбувані округлі фігури, були, швидше за все, намагнічені ударами блискавок.

Цілком ймовірно, що ремісники спеціально утримували природно намагнічені шматки заліза поруч з багатими залізом базальтовими валунами, щоб виявляти місця з відштовхуючими магнітними силами. Попередньо підготовлені частини фігур, в середньому більше двох метрів у висоту і вагою близько 10 тонн і більше, були висічені саме на тих місцях.

Пузаті фігурки представляли мертвих і в той же час оспівували предків високопоставлених сімей, вважає історик Джулія Гернсі з Техаського університету в Остіні. На її думку, в швидкозростаючих спільнотах вважали, що через намагнічені скульптури померлі родичі могли "проявляти свою присутність". Результати Фу також показують, що мезоамериканці приписували певним частинам тіла, наприклад обличчю і животу. особливу силу.

У величезних кам'яних голів з давнього гватемальського поселення в районі правої скроні і щоки є магнітні поля

Дослідники вивчили 11 пузатих скульптур - шість голів і п'ять животів, - які сьогодні виставлені на огляд в Гватемалі. У місцях мезоамериканських розкопок, розташованих від Центральної Мексики і в більшій частині Центральної Америки, було знайдено як мінімум 127 скульптур.

Ручні датчики підтвердили доповідь 1997 року, в якій стверджувалося, що магнітні сигнали з'являлися над правою скронею і щокою величезних голів з Монте-Альто. Датчики також зареєстрували магнетизм поблизу пупків чотирьох скульптур. 

новини партнерів

11 грудня, 2019 середа

11 грудня, 2019 середа

10 грудня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати