live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Скільки дизпалива потрібно Україні, щоб замістити білоруське, та як це вплине на ціни. Підрахунки експертів


фото: belta
У зв'язку з припиненням Білоруссю експорту світлих нафтопродуктів Україні може знадобитися замістити від 80 тисяч тонн до 180 тис. тонн палива

Про це йдеться у повідомленні консалтингової групи "А-95".

"Ринку доведеться замістити великий обсяг дизельного палива. За оптимістичним сценарієм належить знайти 80-100 тис. тонн, за песимістичним - 150-180 тис. тонн", - заявив директор "А-95" Сергій Куюн.

За його словами, в 2019 році Україна в середньому щомісяця імпортувала з Білорусі близько 160 тис. тонн дизпалива, його частка за підсумками I кварталу 2019 року склала 34,5% ринку.

Основними джерелами заміщення білоруського палива стане імпорт по морю, а також можливе нарощування переробки "Укртатнафтою" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.), вказують експерти.

Згідно з даними консалтингової групи, в травні збережеться високий рівень прокачування російського дизпалива нафтопродуктопроводом "ПрикарпатЗахідтранс" - близько 280 тисяч тонн.

Що стосується цін на нафтопродукти, то в "А-95" відзначили, що найближчим часом вони продовжать зростати, проте основним драйвером буде підвищення котирувань на світовому ринку внаслідок зменшення поставок з Ірану і Венесуели.

"Наразі світова кон'юнктура сформувала потенціал зростання в розмірі до 1 грн/л. Фактор переходу на альтернативні поставки дизпалива позначиться на цінах у травні і становитиме близько 1 грн/л", - відзначили у групі.

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

15 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати