live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Nord Stream 2 хоче позватися до суду на ЄС через нові газові правила


фото: REUTERS
Компанія Nord Stream 2, яка є оператором російського газогону "Північний потік 2", що наразі будується, погрожує позватися до Суду ЄС через нові газові правила

Про це повідомляє "Європейська правда".

Так, виконавчий директор Nord Stream 2 Матіас Варніг написав листа президенту Єврокомісії Жану-Клоду Юнкеру, заявивши, що газогін потребує права на виключення з нових газових правил, інакше "цей захід буде дискримінаційним як до інвестора". Варніг також вважає, що ЄС може порушити міжнародний договір.

Відповідно до ухваленої Європарламентом оновленої Газової директиви ЄС, яка застосовуватиметься до газогонів із третіх країн, видобуток і транспортування газу не можуть перебувати під контролем однієї компанії.

Через це росіянам доведеться відмовитися від права власності на газогін на території ЄС, відкривши можливість використання ним для третіх сторін. Відповідно до директиви, для нових газогнонів можуть бути зроблені винятки, але це потребує схвалення Єврокомісії та відповідності суворим умовам.

Крім того, новий газогін має бути готовий до комерційної експлуатації на момент набуття чинності оновленої директиви, щоб його розглядали як уже наявний. У Єврокомісії сумніваються, що росіяни встигнуть запустити "Північний потік 2" до набуття чинності оновленої директиви.

новини партнерів

23 листопада, 2020 понеділок

23 листопада, 2020 понеділок

22 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати