live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Світовому банку назвали умови, за яких українська економіка може зростати 4% на рік

Інвестиції в Україну надалі будуть стримуватися складними зовнішніми умовами, передвиборчою невизначеністю та спричиненою цим високою вартістю зовнішніх запозичень

Про це йдеться в свіжому огляді Світового банку в Україні.

Як зазначається в аналізі фахівців СБ , зростанню в 2019 році і надалі сприятимуть сектори послуг та споживчий сектор.

Подальше зростання, за умови збереження темпу реформ, може відновитися до 4% у середньостроковій перспективі після зменшення рівня передвиборчої невизначеності.

У Світовому банку вважають, що для цього потрібно досягнути таких результатів:

  • залучення приватних інвестицій у сектори, які пов’язані із зовнішньою торгівлею завдяки покращення бізнес-середовища та приватизації великих державних підприємств, розвитку ринку сільськогосподарських земель та боротьбі із корупцією;

  • забезпечення фінансової стабільності завдяки здійсненню прийнятних, з точки зору витрат, реформ в секторі освіти та охорони здоров’я, подальшій раціоналізації соціальної допомоги та створенню більш справедливої системи оподаткування, що сприяє розвитку;

  • подальше зменшення рівня інфляції та відновлення резервів;

  • відновлення надійного банківського кредитування підприємств.

Як зазначається в огляді СБ, Україна матиме значні потреби у фінансових ресурсах протягом наступних трьох років, які вимагатимуть мобілізації значного міжнародного фінансування та спроможності утримати дефіцит бюджету в рамках цільових показників на рівні 2,5% ВВП для збереження макроекономічної стабільності. Україна потребуватиме приблизно 11 млрд доларів на рік (8% ВВП) для сплати державного боргу та покриття дефіциту бюджету в 2019, 2020 та 2021 роках.

"Для забезпечення необхідного рівня фінансування важливо не змарнувати імпульс, створений реформами, та  дотримуватися термінів проведення перевірок МВФ. Україна і надалі потребуватиме підтримки з боку програми МВФ після закінчення терміну програми підтримки економічної політики Stand-by в березні 2020 року", - йдеться в документі.

Читайте також: Що буде з гривнею, цінами на газ і темпами економічного зростання до 2021 року

  • У жовтні Світовий банк спрогнозував зростання економіки України в 2018 році на рівні 3,3%, у 2019 році - на рівні 3,5%.

  • Світовий банк погіршив прогноз зростання економіки світу в 2019 році з 3% до 2,9% на тлі посилення ризиків і несприятливих чинників.

  • Нагадаємо, Нацбанк також очікує на уповільнення темпів економічного зростання у рік виборів. Згідно з прогнозами регулятора, після прискорення у 2018 році економічне зростання дещо сповільниться - до 2,5%.

новини партнерів

‡агрузка...

16 жовтня, 2019 середа

16 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати