live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В архіві Берджеса знайшли продовження "Механічного апельсина", що пояснює назву оригінального твору

У Британії знайшли рукопис продовження популярної сатиричної антиутопії The Clockwork Condition ("Стан заводного механізму")

Про це повідомляє The Guardian.

В архівах англійського письменника Ентоні Берджеса знайдений незакінчений рукопис "Стан заводного механізму", який може вважатися продовженням популярного роману "Механічний апельсин". Рукопис раніше ніде не був опублікований. Його знайшли серед паперів у домі Берджеса в Браччано, недалеко від Риму.

Після смерті письменника у 1993 році будинок продали, а архів перенесли до Манчестера.

На 200 сторінках рукопису "Стан заводного механізму" британський письменник роздумує про людську природу та над питаннями, що були поставлені ним у романі 1962 року.

"Стан заводного механізму" описується як "частково філософські роздуми і частково автобіографія". Сам Берджес згадував "Стан заводного механізму" лише раз: в інтерв'ю 1975 року він заявляв, що не просунувся далі задуму.

Автор описує незакінчене продовження "Механічного апельсина" як "велике філософське висловлювання про стан сучасної людини", що викладає його стурбованість з приводу впливу на людство технологій, зокрема засобів масової інформації, кіно і телебачення.

Твір також пояснює походження незвичайної назви його роману: "У 1945 році, коли я повернувся з армії, я почув, як 80-річний кокні в лондонському пабі сказав, що хтось був "дивним, як механічний апельсин". "Дивний" не означало "гомосексуаліст": це означало "безумний". Майже двадцять років я хотів це використати як заголовок до будь-чого. Це була традиційна метафора, але вона просилась до назви роботи, що поєднує в собі турботу про традиції та чудернацьку техніку".

У книзі Берджес зачепив і тему суперечливого сприйняття екранізації "Механічного апельсина" Стенлі Кубрика 1971 року.

Культову кінострічку Кубрика звинувачували в тому, що вона викликала хвилю насильницьких наслідувальних злочинів. Місцеві ради Великої Британії цей фільм забороняли до показу. У ролі одержимого насильством головного персонажа і оповідача Алекса знявся Малкольм Макдавелл.

Наголошується, що автор відмовився від рукопису, коли зрозумів, що "він був письменником, а не філософом".

Після цього, в 1974 році, він опублікував короткий автобіографічний роман на ті ж теми під назвою "Механічний заповіт".

новини партнерів

28 січня, 2020 вівторок

28 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати