У Нью-Йорку показали уривки з міні-серіалу НВО "Чорнобиль"

Загальна прем'єра британсько-американського телесеріалу про ліквідаторів аварії на ЧАЕС запланована на 9 травня 2019 року

Про це повідомляє Укрінформ.

У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбувся тематичний захід на пошану ліквідаторів аварії на ЧАЕС, у рамках якого були вперше продемонстровані уривки нового міні-серіалу виробництва студій HBO (США) та Sky (Велика Британія) "Чорнобиль".

"Розповідаючи історію Чорнобиля, я хотів показати всьому світові неймовірний дух, мужність та силу волі людей, мотивованих обов’язком, честю, відданістю своїм близьким, сусідам та своїй Батьківщині", - сказав перед презентацією фільму сценарист Крейг Мезін.

Мезін розповів, що коли сталася аварія на ЧАЕС, він був 15-річним американським підлітком, який зростав у часи Холодної війни та сприймав СРСР лише як систему, яка несла смертельну небезпеку для США, а не людей. Коли сталася Чорнобильська катастрофа, він вперше відчув співчуття до простих українців та білорусів, які мешкали в Радянському Союзі. 

"Сотні тисяч українців та білорусів втратили домівки або захворіли. Такі самі люди, як ми. У тому числі, підлітки мого віку. Декого з тих підлітків із нами більше немає", - зауважив він.

Крейг додав, що сподівається на те, що робота над фільмом дозволить назавжди залишити в історії пам’ять про подвиг ліквідаторів. Він виголошував промову англійською, але додав два слова українською: "Вічна пам’ять". 

"Вони кинули себе у відкритий ядерний реактор. Вони зустрілися з ним обличчям до обличчя, вони летіли понад ним, пливли під ним, копали тунелі під ним.  Багато з них віддали йому своє життя, і цим вчинком врятували життя багатьох інших. Вся Європа та весь світ у боргу перед ліквідаторами", - зазначив він.

На заході також були присутні акторка Джессі Баклі, яка зіграла головну роль у серіалі, режисер фільму та екс-гендиректор HBO Кері Антоліс, знімальна група. 

Прем'єра британсько-американського історичного телесеріалу "Чорнобиль" запланована на 9 травня 2019 року. Події фільму розгортаються після вибуху реактора на ЧАЕС у 1986 році.