live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Горе реальне: психологи розповіли, як смерть улюбленого персонажа впливає на психіку глядача

Хоча cмерть героя на екрані - лише частина історії, гіркота втрати улюбленого персонажа цілком реальна і може мати наслідки для психіки глядача

Про це пише The Hollywood Reporter.

 "Дослідники протягом багатьох років вивчають феномен парасоціальних відносин, коли людина емоційно прив'язується до вигаданого персонажа або знаменитості. Експерименти по парасоціальним відносин також показують, наскільки реальний персонаж для глядача. Інакше кажучи, чим більше мені подобається персонаж, тим більше він для мене реальний", - зазначає професор психології Каліфорнійського університету Ялда Улс.

Особливо чітко це явище простежується на прикладі кіновсесвіту Marvel. Для мільйонів людей по всьому світу Тоні Старк і Стів Роджерс, присутні на екранах кінотеатрів протягом 11 років, стали не просто персонажами коміксів, але справжніми друзями і членами сім'ї.

"У заключній частині саги про Месників герої так чи інакше підуть на спокій, тому для багатьох глядачів розлука з улюбленими персонажами може стати справжнім ударом. Проте ці стосунки цілком мають сенс", - каже Ялда Улс.

Персонажі - не єдина вигадана річ, яка може завдавати болю від втрати. Люди також можуть відчувати гіркоту втрати від завершення улюбленого серіалу, фільму або телешоу, навіть якщо за сюжетом всі герої залишаються живі.

Так, результати маркетингового дослідження 2013 року, опубліковані в статті журналу Consumer Research, показали, що люди формують емоційний зв'язок як з персонажами, так і з реальними людьми, які були прихильниками тієї ж картини. Глядачі страждають не тільки від розлуки з улюбленими героями, а й через відчуження від соціального середовища, що оточує той чи інший твір.

За словами психологів, якщо ви відчуваєте себе розгубленим після смерті улюбленого персонажа, це лише частина природних психічних процесів. "Кожного разу, коли ви говорите "ну, це просто домашня тварина" або "це просто фільм", ви мінімізуєте втрату для людини і не залишаєте місця для виходу емоцій", - зазначають фахівці.

новини партнерів

8 серпня, 2020 субота

8 серпня, 2020 субота

7 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати