live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна обговорює купівлю газу у США, - Коболєв


фото: voa
У Вашингтоні проходять переговори про можливе постачання американського газу до України

Про це заявив голова Нафтогазу Андрій Коболєв, повідомляє Голос Америки

"Ми ведемо перемовини з цього приводу, і я мушу сказати, що цього разу ми підійшли до цього питання дуже близько. Це ще не остаточне рішення, але зацікавленість з обох боків є. Я сподіваюся, що найближчим часом ця зацікавленість трансформується в конкретні потоки газу", - заявив Коболєв.

Зазначається, що мова йде про постачання скрапленого газу, який у великих обсягах виробляють у США. Водночас наразі в Україні немає потужностей для прийому поставок скрапленого газу у портах.

За словами Коболєва, Росія готується розпочати "газову війну", відключивши транзит газу до ЄС через Україну. Це призведе до дефіциту газу у Європі та обмеження його поставок до України.

Повідомляється, що крім перемовин про можливе постачання газу до України, Коболєв також обговорював з американськими партнерами тиск на Росію щодо будівництва "Північного потоку-2", за допомогою якого Росія може припинити транзит газу через Україну після 2019 року.

На думку Коболєва, навіть у разі, якщо "Північний потік-2" не добудують вчасно, Росія все одно піде на обмеження обсягів постачання газу, щоб "досягти своєї мети" щодо енергетичного тиску на Євросоюз та Україну.

  • Нагадаємо, 4 квітня Європейський парламент ухвалив оновлену Газову директиву ЄС. Після вступу нових правил в силу всі газопроводи з країн, що не входять до Євросоюзу, включаючи "Північний потік-2", повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість. 
  • Раніше повідомлялося, що російська компанія "Газпром" здобула чергову відмову від влади Данії щодо маршруту "Північного потоку-2". Раніше дозволи щодо будівництва російського газопроводу дали Німеччина, Фінляндія та Швеція.

новини партнерів

2 липня, 2020 четвер

2 липня, 2020 четвер

1 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати