Луценко та заступники заблокували понад 50 справ Управління спецрозслідувань ГПУ, - Горбатюк

Керівник Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк розповів, що очільником ГПУ Юрієм Луценком та його заступниками були заблоковані понад 50 справ з незрозумілих причин

Про це він розповів в інтерв'ю Марині Данилюк-Ярмолаєвій в програмі "Політичний Маринад" на телеканалі Еспресо.

12 травня мине вже три роки, як Юрій Луценко очолює ГПУ. На вашу думку, що можна було б встигнути, хоч би мінімально, за цей час?

Насамперед. Він прийшов до ГПУ не як працівник прокуратури, не як юрист, а як представник політичних сил. І найголовніше його завдання мало бути – звільнити прокуратуру від будь-якого зовнішнього впливу. Якби він це зробив, то, попри відсутність юридичних знань, це була б його велика заслуга. Але він, на мою думку, не тільки цього не зробив, а й примножив такий вплив.

А в чому виражався цей зовнішній вплив? Вам телефонували з Банкової чи з інших місць?

Ні, це безпосередньо від генерального прокурора. У першу чергу це стосувалося економічних та корупційних розслідувань, там де слідчі збирали докази стосовно винуватості особи для завершення. Там, не читаючи матеріали провадження, заявлялася постанова або заступника генпрокурора, або генерального прокурора, і справа передавалася до інших підрозділів. Зокрема, така ситуація зі справою за підозрою Олени Лукаш. У лютому 2017-го слідчі прокурори готові були вже направляти обвинувальний акт до суду за звинуваченням у розтраті коштів державного бюджету на суму понад 2,5 мільйона гривень. Але справа була фактично заблокована зусиллями заступника генпрокурора і генерального прокурора. І до сьогодні справа до суду так і не попала. І таких випадків, тільки стосовно нашого управління, понад 50. Тобто, не вивчаючи матеріалів провадження, просто робиться висновок, що начебто розслідування неефективне, навіть там, де зібрано докази для повідомлення про підозру, де слідчі стукаються до заступників генпрокурора та самого генпрокурора у тих справах, де саме вони мають підписувати підозру, пишуть скарги на бездіяльність і відсутнє абсолютно реагування. Знову ж таки, ми не знаємо, чому такі рішення приймалися. Можемо припускати, що це було, в тому числі, і на прохання якихось політичних сил, політичних знайомих, друзів і так далі.

Повне інтерв'ю ми опублікуємо у неділю, 5 травня.