live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У ГПУ заявили, що можуть силою доправити Порошенка на допит

Сергій Горбатюк
фото: resonance.ua
Генеральна прокуратура повторно викликатиме президента України Петра Порошенка на допит як свідка у справах Майдану

Про це сказав керівник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, повідомляє Еспресо.TV/

За словами Горбатюка, Порошенко викликався сьогодні на 10.00 для того, щоб слідчі поставили йому додаткові питання, які стосуються подій 18-19 лютого 2014 року та 1 грудня 2013 року. 

"З часу першого допиту, який відбувся в листопаді 2016 року, Петро Олексійович декілька коментарів давав щодо подій Майдану, в яких містилися дані, які він не надавав під час першого допиту", - зауважив він. Ч

Горбатюк наголосив, що упродовж двох з половиною років Порошенко не знайшов час, щоб підписати протокол першого допиту щодо подій під час Майдану. 

"Допит відбувався під відеозапис… Він поспішав тоді і попросив підписати (протокол допиту – ред.) наступного дня", - зауважив він, наголосивши, що слідству важливо завершити цю процесуальну дію. За словами прокурора, на десятки нагадувань, на жаль, жодного реагування не відбулося. 

За його словами, копії протоколу допитів передавались Порошенку і через генпрокурора, і Горбатюк особисто звертався до співробітників Адміністрації президента.  Він наголосив, що хоч перший допит і відбувся і є його відеозапис, він не набув повноцінного процесуального статусу на сьогодні.  

"Оскільки він не з’явився, ми будемо його далі викликати, поки не реалізуємо ці наші процесуальні повноваження", - додав прокурор. Він зауважив, що таке небажання Порошенка підписувати протокол допиту виглядає як "умисні дії".  

"На сьогодні привід застосувати не можна, тобто, якщо буде повторна неявка, ми будемо звертатися до суду, щоб він наклав штраф. Допоки він має статус президента – він не дозволяє застосовувати будь-який привід стосовно нього… Якщо закінчаться повноваження (президента) – будемо звертатися до суду щодо застосування приводу", - заявив Горбатюк.

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати