live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Венесуела прибрала обмеження на операції з іноземними валютами, що діяли впродовж 16 років


фото: reuters
Венесуела скасовує обмеження на банківські операції з іноземною валютою, що діяли для громадян і компаній з 2003 року

Про це повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

Із 7 травня приватні особи та компанії у Венесуелі зможуть купувати і продавати іноземну валюту в приватних і державних банках країни, і середній курс за підсумками кожного дня центробанк публікуватиме як офіційний курс.

Очікується, що це дасть змогу спростити торгівлю іноземною валютою і надасть громадянам країни можливість захистити свої заощадження від гіперінфляції.

Рішення про зняття обмежень на операції з іноземною валютою уряд Венесуели ухвалив після зустрічей президента центрального банку Каліксто Ортегі із представниками банків, йдеться у повідомленні.

Цей крок свідчить про поступову відмову Каракаса від складної мережі заходів фінансового контролю, втім є надто незначним і запізнілим у країні, де відзначається гіперінфляція і важкий економічний спад, зазначають експерти.

Зазначимо, у 2003 році президент Венесуели Уго Чавес запровадив обмеження на банківські операції з валютою. Контроль транзакцій з іноземною валютою створив безліч можливостей для здійснення вигідних операцій державними чиновниками, що підживлювало корупцію.

Нині різниця між офіційним курсом болівара та курсом нацвалюти на чорному ринку зійшла нанівець, і багато транзакцій усередині країни здійснюється в доларах або з використанням зарубіжних банківських карток.

З урахуванням того, що валютні резерви Венесуели становлять лише $8,5 млрд, і значна їхня частина припадає на золоті зливки, влада країни, ймовірно, не зможе задовольнити попит на долари з боку приватного сектора і фізичних осіб, зазначають економісти.

новини партнерів

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати