live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Суд відмовився розглядати позов про заборону підписання Парубієм закону про українську мову


фото: zbroya.info
Окружний адміністративний суд Києва відмовив у задоволенні заяви громадської організації до спікера Верховної ради України Андрія Парубія про заборону підписувати "мовний закон" ("Про забезпечення функціонування української мови як державної")

Про це повідомляє прес-служба суду.

Зокрема, суд вважає, що заявник не довів протиправність дій спікера парламенту Андрія Парубія у зв’язку ненаданням жодного доказу на підтвердження такої обставини.

"Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши заяву про забезпечення позову щодо заборони підписувати та публікувати закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", ухвалив відмовити у її задоволенні", - зазначається у повідомленні.

Читайте такожЗакон про мову і російськомовні українці: факти замість домислів

Зокрема, суд дійшов висновку про необґрунтованість заяви та про відсутність підстав для задоволення, оскільки вона не містила обґрунтування та доказів (наприклад, статут), що подана заява та позов, який має намір подати заявник, стосуються мети (цілей), з якою створено громадську організацію "Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної", що зазначена позивачем. При цьому у заяві про забезпечення позову зазначено, що права громадської організації та її членів порушено діями Парубія.

  • 25 квітня Верховна рада у другому читанні прийняла "мовний закон". Документ регулює застосування української мови в діяльності органів державної влади, а також у публічних сферах.
  • 10 травня в Окружний адмінсуд Києва надійшла позовна заява до спікера Верховної Ради України Андрія Парубія про заборону підписувати "мовний закон".
  • Позивач просив суд у порядку забезпечення адміністративного позову заборонити Парубію і будь-якому з окремих народних депутатів і працівників Апарату ВРУ здійснювати будь-які дії, спрямовані на підписання відповідного закону, направлення його на підпис президенту і подальше офіційне опублікування закону.
  • Голова українського парламенту назвав позов про заборону підписувати "мовний закон" спробою проросійського реваншу. Він зазначив, що у вівторок, 14 травня, на голосування Верховної Ради України певними силами будуть поставлені і провалені постанови про скасування голосування за закон про мову.
  • Глава парламенту пообіцяв не дозволити "зірвати підписання закону про функціонування української мови". При будь-яких умовах на наступному тижні закон буде підписаний і набуде чинності, запевнив спікер Ради.

новини партнерів

29 січня, 2020 середа

28 січня, 2020 вівторок

29 січня, 2020 середа

28 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати