live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Жорстка, але шанована людина": Трамп розсипався компліментами перед Орбаном у Білому домі

Президент США Дональд Трамп 13 травня прийняв у Білому домі прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, розхваливши угорського лідера та порівнявши його з собою

Про це повідомляє виидання Politico.

Вітаючи Віктора Орбана, Трамп похвалив його за пророблену роботу, яка, за його словами, дозволила "зберегти країну в безпеці".

"Віктор Орбан провів надзвичайну роботу у багатьох сенсах. Це викликає величезну повагу. Повагу по всій Європі", - сказав Дональд Трамп.

"Можливо, як і я, він трохи суперечлива фігура, але це нормально, це нормально", - додав президент США.

Віктор Орбан - неоднозначна фігура в європейській політиці. Його критикують за дії, спрямовані на зміцнення влади, а також обмеження свободи судової гілки влади та засобів масової інформації.

Американський істеблішмент висловлював занепокоєння тим, що Орбан намагається підірвати незалежні інституції на батьківщині, тоді як все більш дружні відносини угорського лідера з Москвою і Пекіном викликали занепокоєння в американському політичному спектрі. Роль китайських і російських державних компаній в Угорщині мала бути серед тем, що обговорювалися в ході переговорів у Білому домі в понеділок.

Але сидячи перед Орбаном напередодні їхньої особистої зустрічі, Трамп назвав Угорщину "дуже хорошим членом НАТО".

На запитання представників ЗМІ, чи не непокоїть президента США демократичний відкат в Угорщині, Трамп відповів, що люди "дуже поважають цього прем’єр-міністра".

"Він шанована людина. І я знаю, що він жорстка людина, проте він шанована людина. І, на думку багатьох людей, він правильно діяв з імміграцією", - зазначив президент США.

Орбан подякував Трампу за запрошення до Білого дому. Він сказав, що пишається спільною позицією зі США щодо боротьби з нелегальною міграцією, тероризмом та допомоги християнським громадам по всьому світу.

Нагадаємо, Трамп вирішив провести зустріч з Орбаном попри заклики в Конгресі скасувати її через проблеми з демократичними свободами в Угорщині.

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

9 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати