live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

За пост президента Латвії будуть боротися три кандидати, проросійські сили не приймають участі

На вибори президента Латвії висунуто три кандидатури: правляча коаліція висунула суддю Суду ЄС Егіла Левітса, Союз "зелених" і селян (СЗС) - омбудсмена Юріса Янсонса, депутати внутрішньої опозиції партії "KPV LV"- депутата Юріса Шмітса
Про це повідомляє портал Delfi.

Підтримку кандидатурі Левітса висловили партії правлячої парламентської коаліції Національне об'єднання ("Все для Латвії" - "Тевземей ун Брівібай"/ДННЛ), Нова консервативна партія (НКП), об'єднання "Для розвитку/За!" і "Нова Єдність", в яких разом в Сеймі 49 мандатів. Левітса планують підтримати і 6 депутатів партії KPV LV, яка також входить в коаліцію, але має частину не згодних з нею депутатів. Таким чином, Левітс може набрати 55 голосів (зі ста), чого достатньо для обрання президентом.

Опозиційний Союз зелених і селян "підтримує Янсонса як людину, яка довела свої знання і досвід на посаді омбудсмена». Про це заявив раніше керівник фракції СЗК Улдіс Аугуліс. Підтримку Шмітсу висловили депутати від KPV LV Лінда Лієпіня, Карина Спруде та Алдіс Гобземс, виключені з партії через їх незгоду з коаліцією.

Партія "Згода", що вважається проросійською, вже раніше заявила, що висувати свого кандидата не буде.

Для обрання президента Латвії в Сеймі потрібно не менше 51 голосу. Дата виборів остаточно ще не визначена.

Все по темі

новини партнерів

11 липня, 2020 субота

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати