live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Державний оператор готовий до запуску ринку електроенергії як з 1 липня, так і у випадку його переносу

Експерти не виключають ймовірність відтермінування запуску нової моделі енергоринку. Питання розглядають в профільному комітеті парламенту

За півтора місяці в Україні має запрацювати нова модель ринку електроенергії. Споживачі матимуть змогу обирати більш надійного постачальника, який запропонує кращу ціну та якість. У компанії “Укренерго” не виключають можливе зростання тарифів. Серед причин — низька конкуренція. Частка НАЕК “Енергоатом” та ДТЕК у загальній структурі виробництва складає 76 відсотків. А ще відсутня досконала система подання даних комерційного обліку.

“Це серйозні фінансові наслідки, ризик для постачальника. Але ніщо не проходить повз споживача. Тобто зменшення конкуренції серед постачальників, чи фінансові втрати постачальників - вони все одно ляжуть на плечі споживача. Завжди за все платить споживач”, - заявляє керівник ДП “НЕК “Укренерго” Всеволод Ковальчук.

У експертному середовищі не виключають ймовірність відтермінування запуску нового ринку. Питання розглядають в профільному комітеті парламенту. Можливі дати перенесення — 1 жовтня 2019-го та 1 квітня 2020-го.

“Якщо парламентарі будуть схилятися принаймні до спроби перенесення ринку, то вони повинні почути голоси відповідальних фахівців цієї галузі. І тоді це не будуть пусті зміни про перенесення терміну впровадження нової моделі. А це будуть зміни, які дозволять вжити заходи для розширення конкуренції, дозволять підвищити відповідальність за якість подання даних, та нівелюють всі інші ризики”, - каже Всеволод Ковальчук.

Технічно ринок готовий до запуску нового енергоринку, кажуть фахівці галузі. Приміром, міжнародний консорціум розробив для “Укренерго” платформу MMS, де відбуватимуться продаж та купівля електроенергії. Модуль підсистеми формування та подання графіків вже працює в тестовому режимі.

“Останній термін здачі цього проекту — листопад 2019 року. Але увесь важливий базовий функціонал програмного забезпечення для ринку працюватиме вже з 1 липня. Далі ми продовжимо реалізацію проекту. І розробимо додатковий функціонал, який переважно використовуватиметься всередині Укренерго”, - каже представник розробника виконавчий директор IP SYSTEMS ZTR. Акош Фюзі.

В Україні з 1 січня вже запрацював роздрібний ринок електроенергії. Повноцінний запуск нової моделі гуртового ринку запланований на 1 липня. Якщо звичайно парламентарі не перенесуть дату старту.

 

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати