Філарет заявив, що йому обіцяли керівництво Українською церквою після отримання Томосу


фото: cerkva.info
На Об'єднавчому соборі 15 грудня почесному патріарху Православної церкви України Філарету обіцяли керівництво Українською церквою після отримання Томосу про автокефалію

Про це він заявив на прес-конференції, передає Укрінформ.

"Була домовленість не тільки з Епіфанієм і президентом, а й з усіма архієреями на Архієрейському соборі, що після отримання Томосу я, як патріарх, буду керувати церквою всередині України, а назовні буде представляти цю церкву митрополит Епіфаній. Така була домовленість. Для того, щоб зберегти єдність, треба виконувати домовленості", - сказав Філарет.

Журналісти запитали, чи були ці домовленності зафіксовані у якихось документах. На що Філарет відповів, що були між ним та Епіфанієм "тільки на словах".

Патріарх також заявив про необхідність скликання Архієрейського собору для внесення змін до статуту Православної церкви України.

"Це (скликання собору - ред.) обов'язково повинно бути. Треба в статут, який зареєстрований державними органами, внести зміни і доповнення і цим статутом керуватися. Той статут, який був прийнятий на Об'єднавчому соборі 15 грудня, це статут грецької церкви, і дія його закінчується отриманням Томосу", - сказав Філарет.

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати