live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Особисто я перед собором ніяких обіцянок не давав, - Епіфаній про заяву Філарета


фото: president.gov.ua
Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що ніяких обіцянок почесному патріарху Філарету перед Об'єднуючим собором не давав

Про це заявив Епіфаній в інтерв'ю ВВС.

"Особисто я перед собором ніяких обіцянок не давав. Протягом півроку велися переговори, було багато зустрічей і звучали різні пропозиції. Я не був присутній при всіх переговорах, але на значній частині з них був. Остання домовленість 14 грудня перед собором, була викладена на папері без моєї присутності. Це була остаточна позиція. Кожен, можливо, думав про своє, але в кінці всі домовленості завершуються чим? Підписанням документів. Тому зараз говорити про те, що хтось комусь десь обіцяв - недоречно", - заявив Епіфанія.

"Заслуга Святійшого Патріарха є великою і ми це цінуємо. Ми не виключаємо роль Київського патріархату, не применшуємо. Тим більше, не зменшуємо роль патріарха Філарета у тих процесах, які відбувалися протягом останніх 25 років навіть в незалежній українській державі, але те, що нас породило, те, що нам дало життя, не може нас зараз знищити. Тобто, ми цінуємо, ми поважаємо всі добрі справи, але ті помилки, які руйнують, ми підтримувати не будемо", - додав митрополит. 

Журналісти запитали у Епіфанія про звинувачення, що нібито на першому синоді Філарета намагалися відправити на спокій.

"Це відверта брехня. Навпаки, я як предстоятель, захищав патріарха Філарета. І завдяки моїй позиції йому залишили місто Київ і все те, чим він керує зараз. Велися певні дискусії серед архієреїв, які присутні на Священному синоді, по його статусу. а саме: пропонували, щоб він керував парафіями в Київській області, а не столиці. Але я наполегливо всіх переконав, що за ті заслуги, які Святіший Патріарх звершив досі, він повинен залишитися керуючим єпархією міста Києва та мати повагу від нової церкви. Тому говорити про те, що хтось хотів відправити його на спокій - це відверта брехня ", - заявив Епіфаній.

 

новини партнерів

28 жовтня, 2020 середа

28 жовтня, 2020 середа

27 жовтня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати