live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЄС може обмежити наш імпорт газу в разі припинення Росією транзиту через українську ГТС - Коболєв


фото: energetyka.com
Очільник НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв не виключає, що Словаччина обмежить для України можливість імпортувати газ у разі припинення Росією транзиту через ГТС України

Про це глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявив 16 травня в Києві в ході Міжнародної інвестиційної конференції, організованої компанією Concorde Capital, передає НВ Бізнес.

Він підкреслив, що Україні критично важливо підготуватися до кризи, яка може виникнути у разі припинення транзиту. Коболєв підкреслив, що потрібно створити додаткові запаси газу в підземних сховищах.

"У випадку повного переривання транзиту територією України є велика вірогідність проголошення надзвичайного стану в країнах ЄС, наприклад в Словаччині, яка є головним коридором постачання газу з Європи до нас. Відповідно, вони можуть обмежити нашу можливість імпортувати газ з Європи. Нам потрібно буде покладатися на наш власний запас, який повинен, за нашими оцінками, бути приблизно рівним 20 млрд кубічних метрів на початок опалювання сезону", - сказав він.

  • Раніше Коболєв сказав, що Росія має технічну можливість з початку наступного року не використовувати українську ГТС для транспортування газу в Європу.

  • Нагадаємо, транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 січня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

  • 4 квітня Європейський парламент ухвалив оновлену Газову директиву ЄС. Після вступу нових правил в силу всі газопроводи з країн, що не входять до Євросоюзу, включаючи "Північний потік-2", повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість.

  • Раніше повідомлялося, що російська компанія "Газпром" здобула чергову відмову від влади Данії щодо маршруту "Північного потоку-2". Раніше дозволи щодо будівництва російського газопроводу дали Німеччина, Фінляндія та Швеція.

  • Днями президент Росії Володимир Путін заявив, що Україна залишиться без газу в разі припинення транзиту російського "блакитного палива".

  • 2 травня у Нафтогазі розцінили заяву президента РФ Володимира Путіна про те, що газопостачання України повністю залежить від транзиту російського газу через ГТС країни, як початок ведення переговорів.

новини партнерів

‡агрузка...

17 жовтня, 2019 четвер

17 жовтня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати