Україна зможе обійтися без чергового траншу від МВФ - радник Зеленського
У короткостроковій перспективі Україна зможе утримати макрофінансову стабільність без чергового траншу Міжнародного валютного фонду
Але в довгостроковій перспективі країні необхідно продовжувати співпрацю з МВФ, сказав в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" радник з макроекономічної політики президента Володимира Зеленського Олег Устенко.
"Щоб покрити виплати за борговими облігаціями, у нас є резерви Єдиного казначейського рахунку і" подушка безпеки "у вигляді більш $20 млрд золотовалютних резервів. Україна зараз не може вийти на зовнішні ринки запозичення капіталу. Вони дорогі для нас - доведеться платити близько 10% річних", - сказав Устенко.
Також він додав, що що відсутність співпраці з МВФ не дозволить залучити кошти від Європейського Союзу і Світового банку.
"Але як тільки країна увійде в стадію переговорного процесу про відкриття нової програми, це вже буде позитивним сигналом, і на зовнішніх ринках може знову з'явитися вікно можливостей", - зазначив Устенко.
-
Нагадаємо, оціночна місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) запланована на 21 травня.
-
У грудні 2018 року Фонд затвердив нову програму фінансування stand-by для України на $3,9 млрд, що базується на чотирьох пріоритетних напрямах.
-
Міжнародний валютний фонд планує виділити Україні до кінця 2019 року ще 2 транші кредиту на загальну суму $2,6 млрд.
-
Міжнародний валютний фонд вважає ключовими викликами для України в 2019 році збереження макроекономічної стабільності, залучення інвестицій, зміцнення державних інституцій і структурні реформи.
-
18 березня міністр фінансів Оксана Маркарова пояснила, що ще повинна зробити Україна у межах програми МВФ.
-
Через сфокусованість української влади на парламентських виборах цієї осені, Україна скоріш за все не зможе виконати умови Міжнародного валютного фонду в 2019 році й отримати транш за програмою stand-by, йдеться в дослідженні JP Morgan про ринки країн Європи.
- Актуальне
- Важливе