live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Перешкод для запуску ринку електроенергії з 1 липня ми не бачимо", - НКРЕКП


фото: elektronika-muk
Національна комісія з регулювання ринку електроенергії і комунальних послуг (НКРЕКП) не бачить перешкод для запуску нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року

Про це повідомив заступник начальника управління, начальник відділу роботи конкурентного сектора оптового ринку електроенергії Управління енергоринку НКРЕКУ Володимир Бутковський, пише "Депо".

"З боку комісії, в межах компетенції комісії та з огляду на положення закону, ті повноваження, які були надані законом, Комісія (НАКРЕКУ) не бачить ніяких перешкод для введення з липня повномасштабного ринку. Для цього були прийняті основне і вторинне законодавство. Це і правила ринку, і кодекси. Також триває внесення уточнень з урахуванням поточної ситуації", – зазначив Володимир Бутковський.

За його словами, впровадження нового енергоринку з липня не відіб'ється на тарифах для населення. "Сьогодні з метою недопущення можливих коливань цін на новому ринку розроблені певні зміни правил ринку, які передбачають, поки на 6 місяців цінові обмеження, щоб не допустити можливі коливання. Цей проект схвалений, він офіційно оприлюднений на сайті. На сьогоднішній день всі бажаючі можуть надати свої зауваження та пропозиції щодо термінів дії таких обмежень, їх доцільності, цінових параметрів. Тому Комісія зі свого боку здійснила всі можливі заходи, не бачить ніяких перешкод, які не могли б допустити введення повномасштабного ринку з липня", – зазначив Бутковський.

Він також підкреслив, що з боку комісії все готово до запуску ринку з 1 липня. "Можливо ввести новий ринок, комісія не бачить таких перешкод, що не дозволять ввести відповідно до закону повномасштабний ринок з дати, визначеної законом, тобто, з липня", – повідомив Володимир Бутковський.

Нагадаємо, відповідно до зобов'язань перед Європейським Енергоспівтовариства Україна повинна імплементувати положення Третього енергопакету ЄС, мета якого провести лібералізацію ринку електроенергії і стимулювати розвиток конкуренції серед постачальників електроенергії. Реформа ринку електроенергії передбачає впровадження європейської моделі, яка буде стимулювати в Україні конкуренцію і поява нових учасників ринку.

Як раніше повідомлялося, директор ДП "Енергоринок" заявив, що ДП "Енергоринок" готовий виконати всі вимоги, необхідні для своєчасного запуску оптового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

22 жовтня, 2019 вівторок

22 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати