live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

При проектуванні вуличного освітлення в Україні тепер потрібно враховувати висоту зелених насаджень


фото: kremen.today
У нових Державних будівельних нормах (ДБН) міститься норма, згідно з якою при проектуванні вуличного освітлення в населених пунктах необхідно враховувати параметри зелених насаджень

Норма цих ДБН вже діє з 1 березня 2019 року, повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

"Вже з 1 березня діють нові ДБН "Природне і штучне освітлення", в яких міститься нова норма щодо забезпечення сучасного дизайну вулиць з урахуванням правильних архітектурних рішень елементів освітлення. А саме - обов'язкового обліку висоти зелених насаджень при облаштуванні вуличного освітлення, щоб уникнути можливого екранування світлових потоків від світильників", - йдеться в повідомленні.

За словами Парцхаладзе, це потрібно, щоб світло не перекривалося і не спотворювалося деревами або іншими зеленими насадженнями. Заступник міністра зазначив, що для збереження яскравості і якості світлових потоків гілки дерев необхідно підрізати.

Він також звернув увагу на те, що нові норми ні в якому разі не передбачають прибирання існуючих зелених насаджень, навпаки, підкреслюють у Мінрегіоні, - їх потрібно зберігати і робити все гармонійно і якісно.

"До речі, в Європі, якщо, наприклад, будують нову будівлю або облаштовують благоустрій, а на певній ділянці вже росте доросле дерево, то проектувальники краще змінять проект, але збережуть це дерево. Це правильний підхід до облаштування міського простору. І ми також повинні брати такий приклад", - додав Парцхаладзе.

новини партнерів

29 жовтня, 2020 четвер

29 жовтня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати