live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені пов'язали пагубний клімат Венери із древніми океанами. Як це можливо

Молода Венера, ймовірно, була більш комфортною і вологою планетою, покритою океанами, але саме вони могли уповільнити обертання планети, що, внаслідок, призвело до її нагрівання

Про це йдеться в журналі Astrophysical Journal Letters.

Наразі Венера - розпечена планета, температура якої досягає 460 ° С. Потужні вулкани наповнюють атмосферу отруйною сіркою,а тиск на поверхні перевищує земний більш ніж в 90 разів. 

Однак вважається, що Венера не завжди була такою негостинною. На ранніх етапах еволюції вона могла зберігати досить комфортний клімат і океани рідкої води. Автори нової статті вважають, що різкі зміни в Венери могли бути викликані океанами.

Однією з причин нинішнього стану планети стало її повільне обертання навколо своєї осі. Місцевий день триває близько 243 діб, і тривале стабільне освітлення одних ділянок поверхні, поки інші надовго залишаються в тіні, може стимулювати місцеві грізні буревії.

Маттіас Грін (Mattias Green) і його колеги вважають, що до такого сповільненого обертанню могли привести припливи, що створюють тертя між масою води і дном. Це відбувається і на Землі, яка, завдяки таким процесам, сповільнюється за мільйон років на пару десятків секунд.

Подібний сценарій вчені змоделювали для молодої Венери, прорахувавши варіанти з різним рівнем її океанів і різною швидкістю обертання.

Робота показала, що припливи, викликані рухом юної планети в гравітаційному полі Сонця, дійсно могли сповільнювати її, причому в деяких випадках більш ніж на 70 діб за мільйон років.

При цьому обертання Венери могло досягти сучасної швидкості за лічені 10-50 мільйонів років - термін, за мірками еволюції планет, досить короткий. Вже незабаром океани стали швидко випаровуватися і клімат її різко змінився, зробивши Венеру "мертвою".

новини партнерів

2 липня, 2020 четвер

1 липня, 2020 середа

2 липня, 2020 четвер

1 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати