live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Американський журналіст показав "Чорнобиль" вітчиму і дізнався, що той був ліквідатором


фото: pp.ua
Американський журналіст Слава Маламуд вирішив показати своєму вітчиму серіал Чорнобиль і випадково з’ясував, що він був ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС

Про це пише Медуза.

Маламуд народився в місті Бендери, Молдова, на початку 1990 років емігрував до США і зараз проживає в Балтіморі, штат Меріленд. Зараз він викладає математику в школі і пише про хокей для сайту The Hockey News.

Після перегляду серіалу Чорнобиль він вирішив поділитися з читачами в Twitter своїми думками - "не як фахівець, а як людина, яка жила в ту епоху, яка бачила все це на власні очі; у мене дуже яскраві спогади про неї".

"Коли я подивився Чорнобиль - а 1986 рік для мене дуже пам’ятний рік, я всі ці події добре пам’ятаю, - мене вразило, наскільки мало там речей, до яких можна причепитися. Це стосується не тільки інтер'єру, одягу і так далі - видно, що люди дуже серйозно попрацювали над усім цим … Я ж бачу, що номерний знак машини в кадрі - це дійсно номера Київської області. Хто це помітить в Америці, чи в Англії?" - запитує Маламуд.

Журналіста вразило, з якою повагою і прискіпливістю творці серіалу підійшли до своєї роботи.

Маламуд вирішив показати серіал своєму вітчиму, підполковнику у відставці Володимиру Вейцману, який живе в штаті Нью-Йорк.

"Ось, кажу, тобі фільм з російським дубляжем, подивися, яка там радянська військова техніка. Мені було цікаво, наскільки вони точно передали військову форму, адже він в цій справі експерт. І раптом мій вітчим мені заявляє: а я там був, не хочу більше на це дивитися. І я якось очманів, тому що він не те щоб потайний, він розповідав про свою службу, як він служив в Далекосхідному військовому окрузі, але про це він нічого не говорив", - написав Маламуд.

З’ясувалося, що в травні 1986 року, через два чи три тижні після вибуху, вітчима підняли по тривозі і відправили в Київську область.

"І він спочатку навіть не повірив, подумав, якась помилка. Йому сказали: піднімай всі хімічні війська і прямуй до Київської області. І ось він повіз туди, до Прип’яті, загін ліквідаторів з Молдавії. А оскільки він був зі старшого командного складу, його поставили заступником коменданта району", - пише журналіст.

Вейцмана призначили відповідальним за евакуацію сіл в районі Прип’яті, він стежив за відправкою автобусів і ловив мародерів.

"Там почалося сильне мародерство: одне село вже вивезли, сусідне ще ні - люди просто приходили в порожню село і забирали все, що їм сподобається. Він розповів, що їм всім писали дозу в 25 рентген, навіть не дивлячись на дозиметр: як він потім зрозумів, це просто була максимальна доза (яку можна було набрати під час відрядження), а скільки вони насправді отримали, ніхто не знає. І якщо ти зашкалив за максимальну дозу, то не відправляти ж тебе назад, люди ж потрібні, - пише він.

Вейцман пробув там всього дві або три тижні, а потім його відправили назад до Молдови, керувати артилерійським дивізіоном на спільних з Болгарією навчаннях.

"Йому пощастило, звичайно - інші хімічні війська залишилися далі ліквідувати (наслідки аварії на Чорнобильській АЕС), а його як старший командний склад відправили на навчання назад на полігон до Тирасполя", - пише Маламуд.

У вітчима журналіста залишилися досить важкі спогади про перебування в зоні ЧАЕС і розповідати про Чорнобиль комусь іншому він відмовився через дуже "радянську причину".

"Я підписував документ". Умовляння, що це все було давно, що Радянського Союзу більше немає, на нього не подіяли: "Це як присяга", - розповів про мотивацію вітчима Маламуд.

Серіал Чорнобиль - це п’ятисерійна міні-драма, знята каналом НВО, про події на Чорнобильській АЕС в квітні 1986 року. Режисером серіалу став Йохан Ренк (Пуститися берега, Вікінги, Ходячі мерці).

Головні ролі виконали: Джаред Харріс (Шерлок Холмс: Гра тіней, Терор), Емілі Уотсон (Розсікаючи хвилі, Книжковий злодій) і Стеллан Скарсгард(Німфоманка, Тор, Мамма Мія).

Нагадаємо, напередодні український драматург повідомив про плагіат його роботи у серіалі "Чорнобиль".

Все по темі

новини партнерів

21 вересня, 2020 понеділок

21 вересня, 2020 понеділок

20 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати