live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

РНБО збереться, аби вирішити питання транзиту газу та запровадження ринку електроенергії

Рада національної безпеки та оборони України збереться на засідання 31 травня задля вирішення питань, пов’язаних з енергетикою, зокрема продовженням транзиту російського газу через Україну та запуск нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року

Про це повідомляє прес-служба РНБО.

Повідомляється, що засідання РНБО проходить у новому форматі. За словами секретаря РНБО Олександра Данилюка, під час засідання команда президента “буде заслуховувати уряд, без політики”.

“Є питання, чи буде Україна транзитером газу у 2020 році. Це питання як економічне, бо якщо цього не відбудеться, ми втрачаємо близько $3 млрд, так і геополітичне, оскільки у разі, якщо Україна не буде транзитером газу, ми стаємо об'єктом, а не суб'єктом”, - повідомив Данилюк.

Також РНБО має намір розглянути питання запровадження нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року.

“Це дійсно може вплинути на підвищення тарифів, створити нестабільність. Рішення про запровадження ринку електроенергії вже ухвалено Кабінетом Міністрів. Уряд нині не робить жодних кроків, аби проаналізувати ситуацію і сформувати позицію, чи потрібно відтермінувати його запровадження, чи ні”, - зазначив Данилюк.

  • Нагадаємо, транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 січня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.
  • Раніше очільник НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв сказав, що Росія має технічну можливість з початку наступного року не використовувати українську ГТС для транспортування газу в Європу.
  • Нагадаємо також, що 15 травня в комітеті Верховної Ради з ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки відбувся круглий стіл, на якому розглядалося питання реформи ринку електроенергії.

  • Учасники проголосували за відкриття оптового ринку електроенергії з 1 липня, як це передбачено Законом України "Про ринок електроенергії".

  • Новий ринок передбачає відокремлення діяльності з розподілу та постачання електроенергії. Це означає, що обленерго тепер не зможуть розподіляти електроенергію та постачати її споживачам. Постачання виділяють в окремий бізнес. Це відповідає європейським стандартам та створює умови для конкуренції.

  • Втім на сайті Верховної Ради 23 травня опублікували текст законопроекту про перенесення запуску нового оптового ринку електроенергії на три місяці.

новини партнерів

8 серпня, 2020 субота

8 серпня, 2020 субота

7 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати