live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

РНБО збереться, аби вирішити питання транзиту газу та запровадження ринку електроенергії

Рада національної безпеки та оборони України збереться на засідання 31 травня задля вирішення питань, пов’язаних з енергетикою, зокрема продовженням транзиту російського газу через Україну та запуск нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року

Про це повідомляє прес-служба РНБО.

Повідомляється, що засідання РНБО проходить у новому форматі. За словами секретаря РНБО Олександра Данилюка, під час засідання команда президента “буде заслуховувати уряд, без політики”.

“Є питання, чи буде Україна транзитером газу у 2020 році. Це питання як економічне, бо якщо цього не відбудеться, ми втрачаємо близько $3 млрд, так і геополітичне, оскільки у разі, якщо Україна не буде транзитером газу, ми стаємо об'єктом, а не суб'єктом”, - повідомив Данилюк.

Також РНБО має намір розглянути питання запровадження нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року.

“Це дійсно може вплинути на підвищення тарифів, створити нестабільність. Рішення про запровадження ринку електроенергії вже ухвалено Кабінетом Міністрів. Уряд нині не робить жодних кроків, аби проаналізувати ситуацію і сформувати позицію, чи потрібно відтермінувати його запровадження, чи ні”, - зазначив Данилюк.

  • Нагадаємо, транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 січня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.
  • Раніше очільник НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв сказав, що Росія має технічну можливість з початку наступного року не використовувати українську ГТС для транспортування газу в Європу.
  • Нагадаємо також, що 15 травня в комітеті Верховної Ради з ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки відбувся круглий стіл, на якому розглядалося питання реформи ринку електроенергії.

  • Учасники проголосували за відкриття оптового ринку електроенергії з 1 липня, як це передбачено Законом України "Про ринок електроенергії".

  • Новий ринок передбачає відокремлення діяльності з розподілу та постачання електроенергії. Це означає, що обленерго тепер не зможуть розподіляти електроенергію та постачати її споживачам. Постачання виділяють в окремий бізнес. Це відповідає європейським стандартам та створює умови для конкуренції.

  • Втім на сайті Верховної Ради 23 травня опублікували текст законопроекту про перенесення запуску нового оптового ринку електроенергії на три місяці.

новини партнерів

15 листопада, 2019 п'ятниця

15 листопада, 2019 п'ятниця

14 листопада, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати