live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нові звички, терапія та утримання: Супрун порадила, як кинути палити


фото: ar.volyn
Кинути курити може кожен, незалежно від віку та досвіду

Про це очільниця МОЗ Уляна Супрун повідомила у Facebook.

Є різні типи залежності від нікотину та різні шляхи, як їх позбутися:

Поведінкова та соціальна залежність виникає, якщо куріння пов’язане з певними звичками. Це може бути куріння за кавою, під час перерви на роботі або водіння авто.

Аби позбутися цього типу залежності, потрібно попрацювати над своїми звичками або замінити їх новими. Наприклад, каву — чаєм, сигарету за кермом — цукеркою або музикою, а на обід ходити з колегами, які не курять.

Фізична залежність виникає через те, що нікотин здатен стимулювати в мозку вироблення ендорфіну.

Підвищення рівня ендорфіну викликає відчуття щастя та задоволення, відбувається викид адреналіну у кров. Але коли вплив нікотину припиняється, організм вимагає наступну дозу. Якщо цього не відбувається, виникає так званий “синдром відміни”. Він може супроводжуватися головним болем, занепокоєнням, роздратуванням, апатією, злістю.

Щоб кинути курити, якщо у вас фізична залежність, потрібно “протриматися” без куріння хоча б місяць. Неприємні симптоми є тимчасовими та тривають зазвичай 3-4 тижні, доки організм не звикне до життя без нікотину. Якщо “синдром відміни” проходить дуже важко, можна спробувати медикаментозну допомогу, наприклад, препарати нікотинозамісної терапії, які дозволяють полегшити неприємні симптоми. 

Психологічна залежність пов’язана із тим, що курець асоціює куріння з певними емоціями, думками та переконаннями. Часто люди курять перебуваючи у стані стресу, пригнічення або під впливом інших негативних емоцій. 

В разі цього типу залежності важливо спершу усвідомити, що доволі безглуздо використовувати сигарети, щоб впоратися з почуттями. Ви шкодите своєму організму, підвищуєте ризики захворіти і померти, розвиваєте неспроможність на психологічному рівні пережити певні емоції чи почуття без сигарет.

Кинути курити може кожен, незалежно від віку та досвіду. З першого разу це може вдатися не всім. Більшості людей потрібно декілька спроб. І в цьому немає нічого поганого. Розцінюйте першу спробу як досвід

 

новини партнерів

30 вересня, 2020 середа

29 вересня, 2020 вівторок

29 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати