Законопроект про легалізацію медканабісу можуть проголосувати наступного тижня

Законопроект про легалізацію медичного канабісу (№10313) можуть проголосувати наступного тижня

Про це сказав один із його авторів депутат Олександр Опанасенко, передає Інтерфакс.

"Законопроект зареєстрували тільки 20 травня, його мали проголосувати 28 травня, він був на порядку денному, але не встигли проголосувати. Сподіваюся, що 6 червня він стоятиме першим у порядку денному і буде кворум, щоб голосування було результативним і законопроект був проголосований ", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" в кулуарах ІІ Міжнародної медичної канабіс конференції IMCC-2019 у Києві в п'ятницю.

Депутат нагадав, що законопроект підготовлено на основі відповідної петиції, яка набрала необхідну кількість голосів, і є пріоритетним для розгляду Верховною Радою.

"Цей нормативний акт автоматично потрапляє до порядку денного і має бути розглянутий на першому пленарному засіданні", - сказав він.

Опанасенко вважає, що законопроект може ухвалити нинішній склад Верховної Ради в другому читанні.

"Ми робитимемо все необхідне, щоб цей закон пройшов і перше, і друге читання. А якщо його ухвалять у першому читанні, то він перейде в наступну каденцію, яка і розглядатиме його в другому читанні. Якщо ж його не ухвалять у першому читанні, то дві фракції, які стовідсотково будуть у наступному парламенті, поставили підписи, що цей закон ухвалюватиметься", - сказав він.

При цьому депутат зазначив, що необхідні для реалізації цього закону нормативні акти можуть бути розроблені й ухвалені протягом шести місяців. "Частину питань розроблятиме МОЗ, частину МВС. Я думаю, що частину питань буде покладено на Міністерство науки і освіти, тому що цілий блок питань у законопроекті пов'язаний із науковими дослідженнями", - повідомив він.

Водночас Опанасенко зазначив, що автори законопроекту ставили перед собою завдання максимально вписати можливості застосування медичного канабісу в медичних цілях у чинну нормативну базу.

"Ми не вигадували якихось нових алгоритмів і процедур, ми хотіли максимально вписатися в нинішню систему координат", - сказав він.

Депутат наголосив, що автори законопроекту ставили перед собою завдання врегулювати можливість українців отримувати ліки до канабіоїдів нарівні з іншими групами знеболювальних препаратів і отримати доступ до новітніх медичних технологій, дати науковцям можливість здійснювати заборонені сьогодні дослідження в цьому напрямі, а також створювати сировинну базу для виробництва цих препаратів, зокрема вирощувати медичний канабіс.

При цьому Опансенко зазначив, що закон не передбачає бюджетних закупівель препаратів медичного канабісу.