live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Сім'я знайшла в комоді шахову фігуру вартістю понад $1 млн. Чому вона цінна

Сім'я в Единбурзі, Шотландія, знайшла в своєму комоді середньовічну шахову фігуру, яку оцінили в $ 1,3 млн

Про це повідомляє CNN.

Шахова фігура вважалася загубленою протягом 200 років. У 1964 році один з членів сім'ї, який займався торгівлею антикваріатом, купив її за $ 6.

Сім'я зберігала фігуру більше 50 років, перш ніж доставити її в аукціонний дім "Сотбіс" в Лондоні. Вони не підозрювали, що ця фігура з набору шахів зі скарбу, який знайшли на шотландському острові Льюїс в 1831 році. Всього в наборі 93 фігури, 82 з яких представлені в Британському музеї в Лондоні, а ще 11 знаходяться в колекції Національного музею Шотландії в Единбурзі.

Більшість фігур набору виготовлені з мережевого ікла, інші - з китового зуба. Істинне походження набору досі  залишається таємницею. Одна з теорій полягає в тому, що фігури вирізали на між XII-XIII століттями в Тронхеймі, на території Норвегії.

Фігура представляє з себе 3,5-дюймового (близько 9 см) стража з бородою, мечем у правій руці і щитом у лівій. В сучасних шахах ця фігура - еквівалент тури. Її виставлять на аукціоні в "Сотбіс" 2 липня, і це буде перший випадок публічного продажу чого-небудь з шахового набору з острова Льюїс.

новини партнерів

24 жовтня, 2019 четвер

23 жовтня, 2019 середа

23 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати