В Японії з'явився рух #KuToo: жінки виборюють право не носити підбори на роботі

Японські жінки створили петицію проти робочого дрес-коду, що зобов'язує носити взуття на підборах

Як повідомляє DW, активістки просять уряд прийняти закон, який би заборонив роботодавцям дискримінацію через взуття.

Група жінок подала петицію до уряду Японії з вимогою законодавчо заборонити роботодавцям примушувати співробітниць до носіння взуття на підборах. Рух #KuToo започаткувала актриса і письменниця Юмі Ісікава. У лютому вона написала твіт, в якому засудила практику такого дрес-коду, - пост став вірусним, і це підштовхнуло Ісікава до створення кампанії. За повідомленнями ЗМІ, онлайн-петицію підтримали майже 19 тисяч людей.

Назва руху - відсилання до #MeToo і гра слів: воно співзвучне з японськими словами kutsu ( "взуття") і kutsuu ( "біль"). Учасниці #KuToo кажуть, що жінки майже зобов'язані носити туфлі на високих підборах під час співбесід і роботи в багатьох компаніях країни. Як зазначила Юмі Ісікава, прихильниці руху закликають уряд створити закон, який розцінював би примус до подібного дрес-коду як сексуальну дискримінацію або навіть харассмент.

Ісікава провела прес-конференцію після зустрічі з представниками Міністерства праці. Дівчина розповіла, що чиновниця, з якої вона говорила, з симпатією поставилася до петиції і додала, що "це вперше, коли такі заклики доходять до міністерства".

 

Все по темі

новини партнерів

2 грудня, 2020 середа

1 грудня, 2020 вівторок

1 грудня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати