live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Прем’єр РФ Медведєв закликав Україну відмовитися від судових спорів, щоб продовжити транзит газу. У Нафтогазі відповіли


фото: tass
Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сказав, що судові суперечки між Нафтогазом та Газпромом “лише заганяють ситуацію у глухий кут”

Відповідну заяву російського прем’єра передає “РБК”.

“Ми сподіваємося, що, у всякому разі, у нового керівництва України тут прагматичні міркування. Міркування, пов’язані із досягненням нормальних домовленостей, заснованих на прагматизмі, візьмуть гору над усякого роду політичними спекуляціями”, - заявив Медведєв.

Він додав, що новий контракт на транзит газу через Україну має бути “взаємовигідним” та засновуватись на “вигідних тарифах”.

“Співпраця має засновуватися не на фоні судових суперечок, які нікуди не ведуть, а лише заганяють ситуацію у глухий кут”, - додав Медведєв.

У Нафтогазі вже відреагували на цей заклик російського голови уряду.

“Нагадаю прем`єр-міністру РФ, що “безкінечними” судові процеси робить саме російська сторона. Саме вона не виконує рішення Стокгольмського арбітражу, який визначений у контракті як спосіб вирішення суперечок. Також нагадаю пану Медведєву, що саме Газпром ініціював як перший арбітраж, так і новий арбітраж у Стокгольмі”, — повідомив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

  • Нагадаємо, 22 березня Газпром також запропонував Україні купувати газ напряму. Пообіцявши, що так буде дешевше, ніж в ЄС.
  • 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені російським "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітраж присудив сплатити на користь "Нафтогазу" $4,63 млрд.
  • За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу "Газпром" зобов'язаний виплатити $2,56 млрд. "Газпром" зарезервував $4,7 млрд для штрафуСтокгольмського арбітражу.
  • Наразі Нафтогаз подає позови до судів різких країн, зокрема Швеції, Нідерландів, Швейцарії та США, у яких прагне стягнути заборгованість Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Зокрема, Нафтогаз прагне конфіскувати активи Газпрому у європейських країнах і США та їхнім коштом погасити близько $2,7 млрд, які наразі Газпром винен за рішенням арбітражного суду у Стокгольмі.
  • Транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 січня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.
  • 4 квітня Європейський парламент ухвалив оновлену Газову директиву ЄС. Після вступу нових правил в силу всі газопроводи з країн, що не входять до Євросоюзу, включаючи "Північний потік-2", повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість.
  • Раніше повідомлялося, що російська компанія "Газпром" здобула чергову відмову від влади Данії щодо маршруту "Північного потоку-2". Раніше дозволи щодо будівництва російського газопроводу дали Німеччина, Фінляндія та Швеція.

новини партнерів

14 липня, 2020 вівторок

14 липня, 2020 вівторок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати