“Відмили” два ВВП Кіпру: Коломойського та Боголюбова підозрюють у наймасштабнішому відмиванні коштів в історії


фото: finclub
У позові проти колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова до суду США ПриватБанк вказує на ймовірне відмивання бізнесменами $470 млрд через кіпрські компанії

Про це йдеться у позові ПриватБанку проти його колишніх власників у суд штату Делавер, текст якого опублікувала аналітична компанія Atlantic Council.

Згідно з документом, з 2006 по грудень 2016 року загальний рух грошових коштів (кредитів) на відмивання коштів [кінцевих бенефіціарів] в ПриватБанку на Кіпрі сягнув $470 млрд, що приблизно вдвічі перевищує валовий внутрішній продукт Кіпру за той же період (78 сторінка позовної заяви).

У випадку, якщо ця сума буде доведена в суді, то це буде найбільший кейс з відмивання брудних грошей, який вчинено однією групою осіб.

У Atlantic Council звертають увагу, що схема відмивання коштів через ПриватБанк була доволі простою: гроші з ПриватБанку переводилися до його дочірнього банку на Кіпрі. Звідти - юридичним компаніям, які надалі ці кошти інвестували у купівлю нерухомості та низки компаній у США.

Наприклад, згідно з документом, колишні банкіри стали найбільшими власниками нерухомості у Клівленді, штат Огайо.

Окрім цього, Коломойський та Боголюбов, за посередництва своїх американських компаній, придбали у США низку металургійних заводів, які розташовані у різних штатах.

  • Раніше повідомлялось, що ПриватБанк подав позов до колишнього співвласника банку Ігоря Коломойського до Канцелярського суду штату Делавер.
  • Згодом стало відомо, що ПриватБанк вимагає відшкодування збитків у розмірі кількасот мільйонів доларів США, яких він зазнав у результаті "різних протиправних дій".

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати