live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нафтогаз повинен знизити ціну на газ для населення майже на гривню - рішення уряду


фото: kmu.gov.ua
Кабінет міністрів України зобов’язав НАК "Нафтогаз України" зменшити визначену ним на червень 2019 року ціну газу для населення в 6299 гривень за 1000 кубометрів на 800-900 гривень

Про це заявив віце-прем'єр Володимир Кістіон, передає прес-служба уряду.

Він нагадав, що в зв'язку зі зниженням цін на газ, що спостерігається навесні в Європі, уряд напрацював рішення, яке підтримується Міжнародним валютним фондом, і зобов'язав "Нафтогаз" продавати і населенню газ дешевше.

"Монополіст замість того, щоб ... знизити ціну, без будь-яких економічних аргументів, що суперечить ринковому тренду на зниження, підняв ціни для промисловості. Це стало причиною збільшення ціни на газ в червні для населення", - написав віце-прем'єр.

“Тому Уряд сьогодні прийняв ще одне рішення, яке унеможливлює спекуляції Нафтогазу з цінами на газ. З червня Нафтогаз зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що є найнижчою на одному з чотирьох майданчиків” , - пояснив Кістіон, а саме:

  1. Мінекономрозвитку – середня митна вартість імпортованого газу, очікувана з травня, 5 600-5 700 за тисячу кубічних метрів без ПДВ;

  2. Українська енергетична біржа – газ на червень продався за ціною 5 554 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ;

  3. Нафтогаз – газ для промисловості по передоплаті, що встановлена на червень 5 804 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ;

  4. Або за ціною ПСО, відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 867, що на червень розрахована як 7 185 за тисячу кубічних метрів без ПДВ.

“Це означає, що вже в червні Нафтогаз має зменшити визначену ним на червень ціну газу 6 299 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ. Ціна для населення, згідно з урядовою постановою, має бути на 800-900 грн меншою”, - додав віце-прем’єр.

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати