live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Польщі хочуть дозволити їсти бобрів


фото: tapeciarnia.pl
Польський міністр сільського господарства Ян Кшиштоф Ардановський став об'єктом критики після того, як запропонував скасувати законодавчий захист зубрів та бобрів, додавши їх до списку "їстівних тварин"

Під час конференції з питань сільського господарства в польському парламенті наприкінці минулого місяця Ардановський сказав про необхідність регулювання чисельності бобрів через збитки, які, за словами урядовця, завдають ці тварини сільськогосподарським угіддям, передає ВВС.

Він висловив жаль з приводу того, що хоча місцева влада щорічно дає дозволи на вбивство тисяч бобрів, проте мисливці не поспішають на них полювати.

У Польщі, на відміну від багатьох європейських країн, бобри лише частково знаходяться під захистом і на них можна полювати в період з жовтня по березень за певних обставин. При цьому мисливцю не дозволяється їсти мертву тварину.

"Я планую визнати бобрів і зубрів їстівними тваринами", - сказав він, додавши, що хвіст бобра раніше вважався афродизіаком.

"Може виявитися, що проблема бобрів скоро розв'яжеться", - додав він.

Слова міністра викликали жваве обговорення. За словами експертів самого "переліку їстівних тварин" у Польщі не існує.

Крім того, це міністр охорони навколишнього середовища, а не сільського господарства має право вирішувати, які види тварин потребують державного захисту в Польщі.

У п'ятницю, 7 червня, пан Ардановський пояснив, що він веде переговори з міністром навколишнього середовища про внесення бобра, а не бізона у перелік тварин, на яких можна полювати, а м'ясо їсти. У цьому списку є, наприклад, олень або заєць.

Але навіть це може виявитися не так вже й просто.

Якщо міністр охорони навколишнього середовища вирішить скасувати захист бобрів, то законодавство Польщі опиниться в конфлікті з правом ЄС, оскільки європейський бобер захищений відповідно до загальноєвропейських норм.

Довідка

Останнього зубра у Біловезькій пущі вбили на початку 1920-х років. Пізніше популяцію відновили наприкінці 20-х за рахунок зубрів, які знаходились у зоопарках.

Оскільки обидва види знаходяться під захистом польського законодавства, то їхня чисельність зростає. За останніми оцінками, у Польщі знаходяться 1 873 зубри й понад 55 000 бобрів.

  • Нагадаємо, гігантські бобри розміром з людину в минулому населяли Північну Америку, але вимерли в кінці останньої льодовикової епохи, приблизно 10 000 років тому. Вчені пояснили ймовірну причину зникнення цього виду.

новини партнерів

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати