live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна піднялась у рейтингу миролюбних країн, - дослідження

За рік Україна піднялась на дві позиції у світовому рейтингу, а Росія знову залишилась позаду

Про це свідчать дані дослідження Global Peace Index 2019.

За версією інституту економіки, у 2019 році Україна піднялася зі 152 на 150 сходинку за глобальним індексом миролюбності. Разом з тим, Росія залишилась на тому ж місці, що і минулого року, - 154.

Нижче України в рейтингу, окрім Росії, Судан, Туреччина, Пакистан, Сирія, Ірак, Афганістан та інші. Натомість у світовому рейтингу миролюбності Україну випереджає Північна Корея.

Найбільш миролюбною країною виявилась Ісландія, яка посідає першу сходинку рейтингу вже понад 10 років. До першої п'ятірки також увійшли Нова Зеландія, Португалія, Австрія та Данія.

Серед сусідів України найвище в рейтингу - Угорщина (21 позиція). Далі - Словаччина (23), Румунія (25), Польща (29), Молдова (68) і Білорусь (97).

США розмістилися на 128 сходинці, впавши вниз зі 121 місця минулого року.

Останнім у рейтингу миролюбних країн опинився Афганістан, витіснивши Сирію, яка зараз піднялася на одну позицію. Усього в рейтингу 163 країни.

В інституті зазначають, що найбільше зростання миролюбності зафіксували в Східній Європі та Євразії, де "кількість смертей від конфлікту скоротилося через деескалацію насильства в Сирії, Україні та Нігерії".

За останні п'ять років ситуація в світі стала більш мирною. Це пов'язане зі зниженням політичного терору, кількості біженців та вимушених переселенців. Утім ці покращення були компенсовані погіршенням ситуації зі злочинністю та позбавленнями волі.

Індекс миролюбності визначають за 23-ма критеріями, які включають внутрішні і зовнішні конфлікти, військові витрати в процентах від ВВП, тероризм, вбивства та інші рівні злочинності.

 

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

15 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати