live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віце-президент Єврокомісії щодо транзиту газу: план "Б" нам не буде потрібен

У Єврокомісії вважають, що до кінця 2019 року, коли спливає діючий контракт на транзит газу до Європи між "Газпромом" і "Нафтогазом України", буде знайдено рішення

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович провів переговори з міністром енергетики РФ Олександром Новаком.

Як заявив Новак, вони обговорювали докладно, які можуть бути варіанти з 1 січня 2020 року щодо укладення нового контракту на транзит через Україну.

Марош Шефчович також зазначив: "Ми в тісному контакті з нашими українськими колегами, і можу сказати, що для Європейського Союзу дуже важливо, щоб всі ці реформи в галузі енергетики тривали, і для нас дуже важливо те, щоб тривав процес unbundling "Нафтогазу", тому що це ясно не тільки для Єврокомісії, але і для газотранспортних компаній Європи, що буде набагато легше вести переговори з компанією, яка повністю відповідатиме європейським традиціям, і що працюватиме в позиції сертифікованого транспортувальника газу".

Він додав, що зараз треба дочекатися нових виборів, результатів, нового уряду. 

"Але unbundling "Нафтогазу" - це дуже важливе питання, не тільки для Єврокомісії, але і для Світового банку, ЄБРР і для інших європейських урядів, тому що ми знаємо, що це буде дуже важливе питання, яке матиме прямий вплив на те, що, сподіваємося, буде новий довгостроковий контракт на постачання газу через Україну до Європейського Союзу", - сказав європейський чиновник.

На думку російського міністра, "на сьогодні Україна поки що не готова з точки зору змін до чинного законодавства, щоб забезпечити укладення контракту на умовах, які використовуються в Європі".

"Насправді, найпростіший варіант - це продовжити діючий контракт, якщо буде запропоновано прийнятні, економічні конкурентні тарифи, якщо буде врегульовано відносини, які ми сьогодні маємо - розгляди в арбітражних судах", - додав він.

У Росії також очікують на результат українських виборів.

"Ми розраховуємо на конструктивний підхід із боку українських колег, і зі свого боку за його наявності наша комерційна компанія "Газпром" готова такі переговори проводити - і щодо постачань газу в Україну, і щодо транзиту", - сказав Новак.

Новак нагадав, що, на думку Росії, Стокгольмський арбітраж ухвалив дискримінаційні рішення: за контрактом на транзит газу було враховано зобов'язання "транспортуй або плати", а за контрактом на постачання газу - "бери або плати" – не враховано. "Газпром" подав апеляцію до Шведського суду.

У свою чергу Марош Шефчович заявив: "Ми теж вважаємо, що план "Б" нам не буде потрібен, тому що останні чотири роки у нас завжди були якісь питання, і ми завжди знаходили хороші конструктивні рішення".

Віце-президент Єврокомісії висловив сподівання, що, "якщо нам вдасться продовжити цей конструктивний підхід, нам вдасться знайти рішення на всі ці питання так, щоб не було жодних питань ні в листопаді, ні в грудні, і що буде знайдено рішення для постачань газу через Україну до Європейського Союзу".

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати