live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Локомотив General Electrics "Івано-Франківськцемент" більше не їздить на шляхах УЗ


фото: ЦТС
Підприємству відмовлено в можливості використання власних тепловозів на магістральних шляхах УЗ

Компанія "Івано-Франківськцемент", яка в порядку експерименту мала право виїзду власними локомотивами на шляху "Укрзалізниці", не може ним скористатися у зв'язку із забороною з боку УЗ.

Про це ЦТС стало відомо з власних джерел.

Зокрема, була отримана інформація, що підприємство більше не перевозить по шляхах УЗ свою продукцію тепловозом General Electric те33а, який "Івано-Франківськцемент" купив і почав використовувати першим в Україні.

Керівництво підприємства поки не озвучило свою офіційну позицію з цього питання, однак один зі співрозмовників ЦТС на питання про те, чи відповідає отримана інформація дійсності, відповів: "Так. Це правда. УЗ заборонила виїжджати до вузлових станцій локомотивами GE і 2М62". Обґрунтовано це рішення було відсутністю відповідної законодавчої бази.

Нагадаємо, що "Івано-Франківськцемент" кілька років поспіль намагався домовитися з "Укрзалізницею" про допуск своїх локомотивів на інфраструктуру національної залізничної компанії для перевезення своєї продукції. У 2016 році між сторонами було досягнуто компромісу. "Укрзалізниця" в тарифному довіднику ввела окрему графу - локомотиви приватні з власною локомотивною бригадою. В цьому році, з початку липня, ми в рамках експерименту отримали дозвіл на виїзд до Ходорова. І вартість за цю послугу зменшилася з 22 до 8 тис. грн ", - пояснював ЦТС в 2016 році Богдан Скрипюк, директор ПАТ "Івано-Франківськцемент" з транспорту. Компанія експлуатувала, крім General Electric те33а, тепловози 2М62 і М62. Перевезення здійснювалися між Ямниця і Ходорова.

Відзначимо, що питання впровадження приватної тяги піднімається на ринку вже давно, а в останні роки, у зв'язку з несвоєчасним вивезенням "Укрзалізницею" продукції багатьох компаній, він лише загострився. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян неодноразово заявляв, що в Україні є умови для проведення експерименту з приватною локомотивною тягою і анонсував проведення пілотного проекту в 2019 році.

На ринку відзначають, що відсутність закону про залізничний транспорт не є перешкодою для використання на магістральних коліях "Укрзалізниці" приватної тяги, оскільки зараз прямої заборони на використання приватної тяги немає.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

13 жовтня, 2019 неділя

13 жовтня, 2019 неділя

12 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати