live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Локомотив General Electrics "Івано-Франківськцемент" більше не їздить на шляхах УЗ


фото: ЦТС
Підприємству відмовлено в можливості використання власних тепловозів на магістральних шляхах УЗ

Компанія "Івано-Франківськцемент", яка в порядку експерименту мала право виїзду власними локомотивами на шляху "Укрзалізниці", не може ним скористатися у зв'язку із забороною з боку УЗ.

Про це ЦТС стало відомо з власних джерел.

Зокрема, була отримана інформація, що підприємство більше не перевозить по шляхах УЗ свою продукцію тепловозом General Electric те33а, який "Івано-Франківськцемент" купив і почав використовувати першим в Україні.

Керівництво підприємства поки не озвучило свою офіційну позицію з цього питання, однак один зі співрозмовників ЦТС на питання про те, чи відповідає отримана інформація дійсності, відповів: "Так. Це правда. УЗ заборонила виїжджати до вузлових станцій локомотивами GE і 2М62". Обґрунтовано це рішення було відсутністю відповідної законодавчої бази.

Нагадаємо, що "Івано-Франківськцемент" кілька років поспіль намагався домовитися з "Укрзалізницею" про допуск своїх локомотивів на інфраструктуру національної залізничної компанії для перевезення своєї продукції. У 2016 році між сторонами було досягнуто компромісу. "Укрзалізниця" в тарифному довіднику ввела окрему графу - локомотиви приватні з власною локомотивною бригадою. В цьому році, з початку липня, ми в рамках експерименту отримали дозвіл на виїзд до Ходорова. І вартість за цю послугу зменшилася з 22 до 8 тис. грн ", - пояснював ЦТС в 2016 році Богдан Скрипюк, директор ПАТ "Івано-Франківськцемент" з транспорту. Компанія експлуатувала, крім General Electric те33а, тепловози 2М62 і М62. Перевезення здійснювалися між Ямниця і Ходорова.

Відзначимо, що питання впровадження приватної тяги піднімається на ринку вже давно, а в останні роки, у зв'язку з несвоєчасним вивезенням "Укрзалізницею" продукції багатьох компаній, він лише загострився. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян неодноразово заявляв, що в Україні є умови для проведення експерименту з приватною локомотивною тягою і анонсував проведення пілотного проекту в 2019 році.

На ринку відзначають, що відсутність закону про залізничний транспорт не є перешкодою для використання на магістральних коліях "Укрзалізниці" приватної тяги, оскільки зараз прямої заборони на використання приватної тяги немає.

Все по темі

новини партнерів

6 грудня, 2019 п'ятниця

6 грудня, 2019 п'ятниця

5 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати