live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Понад 1000 атак ботів: Росія вдвічі активніше ширила фейки під час цьогорічних виборів в ЄС

Під час Євровиборів, які пройшли у травні, у низці країн були численні повідомлення про активність ботів та фейкових акаунтів з боку російських джерел

Про це у доповіді Єврокомісії щодо боротьби з дезінформацією заявив єврокомісар з безпеки Джуліан Кінг, передає "Укрінформ".

Євровибори, які відбулися у травні, не були зоною, повністю вільною від дезінформації. При цьому понад тисяча випадків зловмисних онлайн-атак були зафіксовані з боку російських джерел, що вдвічі перевищує кількість дезінформаційних вкидань торік.

"Були численні повідомлення про дезінформацію, зокрема, про активність ботів та фейкових акаунтів, у низці країн-членів. Наприклад, у Польщі, Латвії, Іспанії, Франції, Великій Британії – і це лише деякі країни. Дуже прикро, але доповідь, яку ми оприлюднили сьогодні, дуже чітко демонструє, що кількість дезінформаційних випадків, пов’язаних із російськими джерелами, які були задокументовані нашими структурами Східного Страткому, подвоїлися у порівнянні з подібним періодом рік тому – майже тисяча таких випадків у порівнянні з більш ніж чотирма сотнями випадків у минулому році. Це є причиною для занепокоєння", - сказав єврокомісар.

Він зазначив, що зловмисники змінили тактику та стратегію впливів на широку аудиторію. Загальний тренд полягає в тому, що замість масштабних хакерських дій та інформаційного "вливання", зловмисники застосовують цільовий підхід та ретельний відбирають об’єкти для атаки.

Вони використовують ботів та фейкові акаунти для того, щоб на локальному рівні поширювати контент, що розділяє людей, залучають їх до індивідуальних обговорень з єдиною метою - радикалізувати політичні дебати. За словами Джуліана Кінга, такі тренди не можуть вважатися "новою нормальністю".

Він наголосив, що ретельний аналіз таких інформаційних атак дозволить Євросоюзу визначити сфери, які потребують особливого захисту. Ця робота буде проводитися державами-членами ЄС та на європейському рівні, особливо – із залученням глобальних інтернет-платформ, таких як Facebook, Google, Twitter.

Вже зараз, за погодженням із згаданими постачальниками онлайн послуг Єврокомісія готує регулярні щомісячні доповіді щодо прогресу у боротьбі проти дезінформації, зокрема, в таких сферах, як ідентифікація шкідливого контенту, видалення "ботів" та фейкових акаунтів, більш ретельний підхід до платних продуктів, у тому числі – політичної реклами.

новини партнерів

‡агрузка...

13 жовтня, 2019 неділя

13 жовтня, 2019 неділя

12 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати