live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українці можуть залишитись без газу через дефіцит коштів в "Укртрансгазі"

Оператор ГТС попереджає про надзвичайну ситуацію державного рівня через критичний фінансовий стан

Про це йдеться на сайті "Укртрансгазу".

"У зв'язку з дефіцитом коштів "Укртрансгаз" не має можливості вчасно розраховуватися за контрактами закупівель газу для власних виробничо-технологічних потреб (ВТВ). Заборгованість "Укртрансгазу" за березень-квітень перед постачальниками паливного газу складає 4,1 млрд грн. Як наслідок, деякі постачальники відмовляються надалі передавати визначені чинними контрактами обсяги газу", - повідомляє "Укртрансгаз".

Зазначається, що залишкових об’ємів газу на ВТВ, які були закуплені за попередніми договорами, достатньо для забезпечення  роботи ГТС лише до 24 червня.

З відповідним листом про виникнення передумов надзвичайної ситуації Оператор ГТС звернувся до Державної служби надзвичайних ситуацій України. "Укртрансгаз" веде переговори з НКРЕКП щодо негайного виправлення ситуації. Компанія ініціювала перемовини з кредиторами, включно з НАК "Нафтогаз України", щодо реструктуризації заборгованості. Про ситуацію проінформовано Раду національної безпеки і оборони України.

"Укртрансгаз" також додає, що критичний фінансовий стан спричинений низкою факторів, про що впродовж 2018 та 2019 років керівництво постійно інформувало Регулятора.

"В першу чергу, фінансову ситуацію Укртрансгазу з кожним місяцем погіршують економічно необґрунтовані тимчасові тарифи для Оператора ГТС, які були прийняті НКРЕКП наприкінці 2018 року. Вони, зокрема, дозволяють своєчасно розраховуватися за закупівлю газу на ВТВ в обсязі не більше 60% від необхідного річного рівня", - зазначають в "Укртрансгазі".

За повідомленням ГТС, досі не врегульована проблема несанкціонованого відбору газу з газотранспортної системи дала можливість учасникам ринку в період з 2016 по лютий 2019 року накопичити більше 35 млрд грн боргу перед "Укртрансгазом" за послуги балансування, з яких 91% становить заборгованість облгазів. 

"Після переходу газового ринку України на добове балансування з 1 березня 2019 року ситуація суттєво не змінилась: оператори ГРМ продовжують незаконно відбирати газ з ГТС, в тому числі для власних виробничо-технологічних витрат, і не розраховуються. За період березня-квітня 2019 року заборгованість операторів ГРМ виросла ще на 2,5 млрд грн", - повідомили в ГТС.

новини партнерів

19 січня, 2020 неділя

18 січня, 2020 субота

19 січня, 2020 неділя

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати