live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Легко відмежовуватися від своїх співвітчизників. А за їхні душі треба боротися, - Жадан


фото: facebook
Український поет, письменник, сценарист Сергій Жадан говорив про боротьбу за українських читачів та проблеми української культури на конференції "Всеукраїнський демократичний форум" у Верховині

Про це повідомляє Еспресо.TV.

"Нам треба розібратися з маркерами ідентичності всередині українського суспільства. Боротьба за душі українських читачів, глядачів, слухачів буде значною мірою визначати перемогу на історичному зламі", - сказав він.

Жадан вважає: не варто розділяти країну на україно- та російськомовних українців. Ринок, куди варто інтегрувати нові культурні напрацювання – потенційно україномовне сорокамільйонне українське суспільство.

"Є велика спокуса побачити в своїх співвітчизниках ворогів та відмежуватися від них. Набагато цікавіше спробувати поборотися за них. Проблема не в тому, що вони не підтримують чи не згодні з тобою, і не в тому, що культура небоєздатна чи неконкурентоспроможна.  У більшості випадків українці про тебе навіть не знають", - сказав поет.

  • Нагадаємо, в прикарпатській Верховині триває ІІ Міжнародний Форум Центральної та Східної Європи Via Carpatia. Однією з складових форуму є міжнародна конференція: "Коло Вінценза". Сергый Жадан взяв участь у дискусійній панелі, присвяченій промоції України в світі через культуру. Захід триває з 14 по 16 червня.

 

новини партнерів

29 травня, 2020 п'ятниця

29 травня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати