live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Щоб не лишилося "імперської спокуси". Від російської опозиції вимагають визнати уряд Татарстану в екзилі

Казанський Кремль
Опозиційний уряд татар Поволжя у вигнанні розкритикував VII Форум Вільної Росії, який пройшов 8-9 червня в Литві, за ігнорування надісланого їм звернення із закликом підтримати їхню боротьбу за державну незалежність

При цьому думки організаторів Форуму щодо підходів до вирішення майбутнього статусу Татарстану після повалення режиму Путіна між собою розділилися, повідомляє Idel Ural.

Зокрема, член постійного комітету Форуму, керівник Російського європейського руху Данило Константинов не вважає Форум правомочним визнавати або не визнавати незалежність регіонів.

При цьому сам Константинов проти дезінтеграції Росії в незалежні держави.

"Особисто я - прихильник збереження і розвитку федеративного устрою Росії. Мені б хотілося, щоб Росія збереглася, але при цьому і національні республіки, і інші регіони, чий статус потрібно підвищити, повинні отримати максимум повноважень на місцях і забезпечення вільний розвиток усіх етносів", - зазначив він.

При цьому колишній секретар Спілки журналістів Росії, голова профспілки журналістів "Журналістська солідарність", постійний учасник Форуму Ігор Яковенко вважає, що народ Татарстану сам повинен визначати свою долю.

"На мій погляд ідеальним варіантом все-таки буде перетворення Російської імперії на цілу низку самостійних незалежних держав. Чому? Мені видається, що розпад Російської імперії є неминучим, і це буде позитивним явищем. Адже він почався в 1917 році, продовжився в 1991 році, він повинен тривати далі. Бо збереження Російської держави в нинішніх кордонах неминуче призводить до реставрації імперського синдрому. Навіть якщо на місці Російської імперії виникне, скажімо, "Прекрасна Росія майбутнього" Олексія Навального, залишиться величезна імперська спокуса. Самі розміри цієї території викликають імперський синдром, бажання відтворити імперію в колишніх межах. А така держава в силу дуже значної гетерогенності різних її частин не може існувати без насильства", - пояснив він свою точку зору.

Довідка

Склад уряд Татарстану в екзилі було затверджено на з'їзді Міллі Меджлісу, який підголовуванням Фаузії Байрамової відбувся 2008 року в Набережних Чєлнах.

Очолив цей уряд відомий вчений-хімік Віл Мірзоянов (США). Йому допомагають брати Рафіс Кашапов (Велика Британія) та Нафіс Кашапов (Польща), Роза Курбан (Туреччина) та інші.

Місяць тому Мірзоянов розмістив на своїй сторінці офіційне звернення до керівників провідних держав світу з проханням захистити поволзькиї татар їх від асиміляції з боку Росії.

Дане звернення підтримала Верховна Рада України.

  • Як вже повідомлялося, американський аналітик Януш Бугайський в колонці під назвою "Керуючи розпадом Росії" (Managing Russia's dissolution), опублікованій у близькій до Конгресу вашингтонський газеті The Hill, закликав країни Заходу налагодити зв'язки з різними російськими регіонами і підтримати "їхній мирний перехід до [власної] державності".

новини партнерів

11 грудня, 2019 середа

11 грудня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати