live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Стало відомо, скільки цивільних загинуло від мін за 5 років війни на Донбасі

Протягом п'яти років війни з Росією на Донбасі від підриву на мінах загинуло 977 цивільних, ще 1 528 осіб отримали поранення

Про це повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, передає прес-служба його відомства.

"З огляду на таку ситуацію, першочерговим і невідкладним завданням є здійснення заходів щодо попередження місцевого населення про забрудненні мінами території, маркування цих територій, проведення навчання, особливо для дітей та юнацтва в навчальних закладах", - зазначають у міністерстві.

На такі заходи держава вперше виділила цільове фінансування у 2019 році у розмірі 5 млн грн і розпорядником цих коштів є МТОТ.

В рамках цього фінансування будуть проведені навчання дітей та дорослих - працівників підприємств, аграріїв, інформаційні кампанії, маркування територій та інші. Частина діяльності охоплюватиме всю зону ООС, а в громадах поблизу лінії розмежування буде створено координаційні групи, що впроваджуватимуть широкий комплекс заходів з протимінної діяльності.

Попередньо відібрано 10 громад: Станиця Луганська, Новоайдар, Тошківка, Щастя, Талаківка, Білогорівка, Курахове, Сартана, Волноваха, Комишувата

Ще одним важливим питанням є надання допомоги постраждалим від вибухів мін та вибухонебезпечних предметів (ВНП). На жаль, сьогодні на державному рівні єдиної цільової програми допомоги жертвам від мін та ВНП немає.Тому, МінТОТ за підтримки уряду Швейцарії розпочинає реалізацію проекту "Допомогa особам, що постраждали від мін та вибухонебезпечних залишків війни".

Проектом передбачається надання підтримки постраждалим особам у грошовій формі, яка може спрямовуватися на:

- придбання необхідних ліків

- оплату послуг з медичної, фізичної та психологічної реабілітації,

- професійної перекваліфікації

- інших заходів, спрямованих на відновлення та компенсацію порушених або втрачених функцій організму.

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати