live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Анонсоване Філаретом зібрання не є Помісним Собором Київського патріархату, - архієпископ Зоря

Так званий "Собор", на який 20 червня патріарх Православної церкви України Філарет збирає єпископів, можна назвати чим завгодно, але не Помісним Собором УПЦ КП

Про це заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ Євстратій Зоря заявив в інтерв'ю "5 каналу".

Архієпископ наголосив, що на Соборі 15 грудня 2018 року УПЦ Київського Патріархату як релігійне об’єднання припинили свою діяльність і приєдналося до новоствореної Православної Церкви України.

"Я був і весь єпископат був на цьому Соборі, були делегати від духовенства мирян, були всі ті, які потім взяли участь наступної години в Об'єднавчому соборі. І є документи, є відеозаписи й численні свідки того, що рішення було прийняте відкрито за згодою всіх. Один тільки проголосував проти", - розповів Зоря. 

Він додав, що відповідно до ухваленого рішення, свою діяльність також припиняють статутні органи УПЦ КП.

"Священного синоду Київського Патріархату немає. Тому те зібрання, про яке ми чуємо від почесного Патріарха, під іменем Помісного Собору насправді - зібрання якихось невідомо яким чином запрошуваних осіб на щось, що можна назвати чим завгодно, але Помісним Собором Київського патріархату це точно не буде", - наголосив Зоря.

  • Нагадаємо, що Філарет планує 20 червня провести у Володимирському соборі міста Києва зібрання під назвою "Помісний собор УПЦ КП" та переглянути рішення Помісного собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року, які відкрили шлях до об’єднання розділених українських православних у єдину Православну церкву України, наслідком чого стало отримання Томоса про автокефалію та визнання з боку Вселенського патріархату.
  • Почесний патріарх Філарет лишився незадоволений цим і вирішив відродити УПЦ КП, а себе зробити не почесним, а діючим патріархом.
  • У ПЦУ вже заявили, що у разі проведення "Помісного собору УПЦ КП" усі його учасники отримають відповідне канонічне та юридичне покарання.
  • Утім Філарет розсилає запрошення на свій собор

новини партнерів

11 грудня, 2019 середа

11 грудня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати