live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На саміті G20 домовились, як скоротити пластикові відходи в світовому океані

Країни "великої двадцятки" узгодили правила для всіх із боротьби з пластиковим забрудненням

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Першої міжнародної угоди зі скорочення пластикових відходів в світовому океані досягнуто на зустрічі G20 в Японії. У договорі сформульовані загальні для всіх правила із боротьби з пластиковим забрудненням, заявив міністр охорони навколишнього середовища Японії Йосіакі Харада після закінчення дводенної зустрічі, в якій брали участь його колеги з країн "великої двадцятки".

В угоді прописані конкретні заходи проти забруднення пластиковими відходами, передбачена підтримка інновацій в цій галузі і поліпшення наукових методів аналізу і спостереження.

У той же час деякі формулювання угоди залишаються вельми розпливчастими, а її виконання буде здійснюватися на добровільних засадах.

Раз на рік заплановано випускати звіт про те, як просувається робота у боротьбі з пластиковими відходами.

Японське відділення Greenpeace наголошує, що угода, досягнута на саміті G20, - лише перший крок до вирішення проблеми, і недостатньо розраховувати тільки на добровільні дії. Необхідно прийняти обов'язкові для всіх правила із боротьби з пластиковими відходами з чітко прописаними цілями та планом дій.

Щорічно світовий океан приймає близько восьми мільйонів тонн пластикового сміття. Найбільшу небезпеку становить мікропластик - частинки розміром менше п'яти міліметрів, що проникають в організми морських мешканців і птахів. Вони можуть потрапляти і в людську їжу.

новини партнерів

11 грудня, 2019 середа

11 грудня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати