live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Політтехнологи навчилися непомітно працювати з виборцями. Без зміни їхніх переконань, - нейропсихолог Богдан Ткач

Замість гасел і пропаганди фахівці у галузі політичних PR-технологій перейшли до сучасного нейромаркетингу. Його прийоми вперше було використано під час президентських виборів 2016 року в Сполучених Штатах, а цієї весни вони з’явилися в Україні

Про це розповів нейропсихолог, доктор психологічних наук, автор книги "Нейропсихологія девіантної поведінки" Богдан Ткач в ефірі програми "Студія Захід" з Антоном Борковським на телеканалі Еспресо.TV.

"У нас в Україні були використані сучасні нейротехнології, які дозволяють не припускати, а точно знати, як люди реагують на ті чи інші аудіо-візуальні подразники. І це дозволяло декому робити виборчу кампанію просто блискуче виграшною, - зазначив вчений. - Можна робити так, що ми коректуємо поведінку людини без зміни її переконань. Тобто людина має переконання, що їй подобається одне, але серцем вона починає підсвідомо підтримувати зовсім інше".

За його словами, основи політичного нейромаркетингу вперше були застосовані завдяки дослідженням фірми Спенсера Гарроу, проведеним за три з половиною роки до останніх виборів глави США. Найняті Гарроу фахівці уважно вивчали "як мозок реагує на подразники" й фіксували "справжні реакції", що потім дозволило безпомилково діяти на виборах.

Проект називався "Іскра мозкових хвиль" (Spark brainwave).

"На 2016 рік ця компанія нагромадила неймовірну базу даних і використала їх під час виборів", - наголосив Ткач.

Наразі ж, додав він, "ці технології увійшли в Україну і зараз використовуються".

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати