live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У ЄС попередили про можливість призупинення "безвізу" для деяких країн

Єврокомісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос пояснив, за яких умов ЄС може вдатися до таких заходів

Про це він розповів в інтерв'ю газетам групи Funke, передає Deutsche Welle.

Якщо в ЄС і надалі зростатиме кількість прохачів притулку з країн, для яких діє безвізовий режим, Брюссель може вдатися до заходів протидії.

За словами Аврамопулоса, заходи Брюсселя можуть стосуватися насамперед країн Західних Балкан та Латинської Америки. "Наше послання державам, громадяни яких мають право в'їжджати в ЄС без віз, недвозначне: ваша відповідальність - захищати цей привілей", - наголосив єврокомісар. 

Разом з тим він висловив надію, що таких крайніх заходів ще можна уникнути.

Тим часом кількість мігрантів, котрі хочуть отримати притулок в ЄС, загалом зменшилася до рівня 2014 року, тобто до початку міграційної кризи. Впродовж перших п'яти місяців 2019 року зафіксовано близько 32 400 таких осіб, що на 31 відсоток менше порівняно з аналогічним періодом попереднього року, розповів єврокомісар.

За даними Європейського бюро підтримки міграційних процесів (EASO), в перші чотири місяці поточного року майже кожна четверта заява про притулок в ЄС надходила від громадянина однієї з країн, що уклали з Євросоюзом угоди про безвізовий режим.

Приміром, кількість претендентів на отримання притулку в ЄС з Венесуели зросла порівняно з аналогічним періодом 2018 року на 121 відсоток, досягши 14 257 осіб, з Колумбії - на 156 відсотків (8097 осіб), з Албанії - на 30 відсотків (7138 осіб). Утім, лише незначне число таких прохачів може розраховувати на отримання притулку в країнах-членах ЄС.

новини партнерів

11 грудня, 2019 середа

11 грудня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати