live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Арбітраж ООН ухвалить рішення щодо порушення Конвенції ООН з морського права до кінця року, - МЗС

Олена Зеркаль сподівається, що Арбітражний трибунал Міжнародного суду ООН з морського права протягом 3-6 місяців ухвалить рішення щодо юрисдикції у справі про порушення прав України як прибережної держави в Чорному, Азовському морях і Керченській протоці

Про це заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль розповіла в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Для нас є неприйнятним, найболючішим варіант, коли арбітраж може сказати, що вони не знайшли юрисдикції. Але ми вважаємо, що цього не повинно бути, тому що інакше вони порушать основоположний принцип ООН невизнання. Тобто невизнання захоплення території шляхом застосування військової сили. І порушать резолюцію Генеральної асамблеї. (...) Тепер ми очікуємо рішення юрисдикції, після цього суд визначиться, скільки в Росії є часу на подання свого контр-меморандуму", - сказала вона.

Зеркаль також зауважила, що рішення щодо юрисдикції ухвалюється в проміжку від 3 до 6 місяців.

За її оцінкою, суд поставлений у дуже складне становище, тому що "питання, які поставили росіяни як свої заперечення, стосуються того, і це їхнє перше заперечення, що трибунал не може розглядати цю справу, оскільки йдеться про морські права України навколо російського Криму", і юрисдикції трибуналу тут бути не може.

"Ми питання щодо Криму не ставимо перед трибуналом узагалі ніяк. Ми просто говоримо про те, що Крим - це суверенна територія України, і це не є предметом цього спору. Предметом цього спору є порушення наших прав у Чорному, Азовському морях та в Керченській протоці, й вони стосуються незаконного видобутку наших природних ресурсів, незаконного вилову риби, незаконного будівництва Керченського мосту, перешкоджання свободі навігації тощо", - пояснила заступник міністра.

Зеркаль також зазначила, що варіантів рішень трибуналу може бути не два, а три. За її словами, є ще один сценарій, за яким суд може сказати, що неможливо розглянути юрисдикцію на цьому етапі. І її потрібно розглядати разом із питанням по суті, розглядаючи факти.

Стосовно конкретних сум збитків, яких зазнає Україна, вона зазначила, що це все визначатиметься на останньому етапі.

"Зараз ми говоримо про те, що за цей час росіяни вже видобули понад 9 млрд кубометрів газу, і що цей газ належить Україні, отже, вони крадуть в України природні ресурси, які належать народу України", - повідомила заступник глави МЗС. - Те саме стосується й риболовлі - калькуляція відбувається на останньому етапі".

Говорячи про справу в Міжнародному суді ООН щодо порушення Росією Конвенції про фінансування тероризму та Конвенції про расову дискримінацію, Зеркаль наголосила, що ухвалення рішення щодо юрисдикції потребує більше часу, тим паче, питання щодо двох конвенцій.

"Ми сподіваємося, що суд до кінця року ухвалить рішення щодо юрисдикції. І тут суд теж може сказати, що неможливо вирішити, є юрисдикція чи ні, не розглядаючи всі факти", - зазначила вона.

За її словами, суд може сказати - "ні, ми не можемо зараз прийняти рішення щодо юрисдикції, є вона чи її немає, тому що ви поставили питання так, що нам потрібно вивчити факти", тобто це означає, що "ми переходимо до наступної стадії".

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати