live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Суд дозволив ФОПу не платити єдиний соцвнесок за місяці без доходу

Кіровоградський окружний адмінсуд задовольнив позов фізособи-підприємця на спрощеній системі оподаткування до Головного управління ДФС в Кіровоградській області

Рішення опубліковане в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

З позову відомо, що підприємець просив визнати протиправним та скасувати вимогу від листопада 2018 року про сплату боргу по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі 15,8 тис. грн.

Позивач зазначив у заяві, що з 1997 року не здійснював підприємницьку діяльність, оскільки подав заяву до територіального підрозділу управління про її припинення. Відтоді він не подавав жодної звітності та постійно працював найманим працівником.

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності позивача була проведена 13 грудня 2018 року.

Грошове зобов’язання було нараховано за період з 1 січня 2017 року по 30 вересня 2018 у сумі 15,8 тис. грн.

У цей час позивач працював в регіональній філії Одеська залізниця АТ Укрзалізниця. Підприємство платило внесок з його заробітку.

У рішенні суду зазначається, що, відповідно до закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, єдиний внесок нараховується для платників (крім ФОПів на спрощеній системі оподаткування) на суму доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

“У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Отже, зазначені платники податків мають обов`язок сплачувати внесок у розмірі, який встановлено законом, незалежно від отримання доходу (прибутку). До переліку цих платників податків не відносяться фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування”, — зазначено в рішенні.

новини партнерів

14 липня, 2020 вівторок

13 липня, 2020 понеділок

14 липня, 2020 вівторок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати